O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA

Sejm odrzucił wniosek PiS o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Marcina Kierwińskiego. Minister komentując wcześniej wniosek posłów PiS zapewnił, że jest spokojny. Debata nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSWiA odbyła się w środę po południu.

Marcin Kierwiński Fot. PAP/Marcin Obara
Marcin Kierwiński Fot. PAP/Marcin Obara

"Wiadomo, o co chodzi PiS-owi. Kończy się ich bezkarność, kończy się stan nieprzestrzegania prawa. Mam dla nich złą wiadomość. Ten stan już będzie trwały w Polsce. Prawo będzie przestrzegane, przestępcy będą łapani" - powiedział w środę dziennikarzom w Sejmie Kierwiński.

Posłowie PiS złożyli wniosek o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego po wydarzeniach na proteście rolników, w którym uczestniczyli też m.in. przedstawiciele Solidarności i leśnicy.

Więcej

Mariusz Błaszczak, fot. PAP/Radek Pietruszka
Mariusz Błaszczak, fot. PAP/Radek Pietruszka

Debata nad wotum nieufności wobec szefa MSWiA. Mariusz Błaszczak: jest fatalnym ministrem

Protest odbył się 6 marca w Warszawie, w jego trakcie doszło do starć manifestantów z policją. W policjantów rzucano kostką brukową. Służby odpowiedziały gazem łzawiącym. W związku z zajściami policja zatrzymała 26 osób, blisko połowa była w stanie nietrzeźwości. Sporządzono 12 wniosków o ukaranie do sądu, nałożono 33 mandaty karne i zastosowano pouczenie wobec 50 osób, zaś wylegitymowano 1065 osób.

We wtorek Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych zarekomendowała odrzucenie wniosku posłów PiS o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSWiA.

(PAP)

autorka: Marta Stańczyk

kno/

Zobacz także

  • Premier Donald Tusk, fot. PAP/Rafał Guz
    Premier Donald Tusk, fot. PAP/Rafał Guz

    Mechanizm relokacji UE. Premier po decyzji w sprawie Polski: tak jak obiecywałem

  • Szef MSWiA Marcin Kierwiński na konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrzych i Administracji w Warszawie. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Szef MSWiA Marcin Kierwiński na konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrzych i Administracji w Warszawie. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Szef MSWiA: od początku roku podczas trzech akcji zatrzymano 4800 przestępców

  • Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz (L) i minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński (P) na konferencji prasowej w KPRM w Warszawie. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz (L) i minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński (P) na konferencji prasowej w KPRM w Warszawie. Fot. PAP/Paweł Supernak

    MON i MSWiA ogłosiły operację „Horyzont”, by przeciwdziałać aktom dywersji

  • Przejście graniczne w Bobrownikach. Fot. PAP/Artur Reszko
    Przejście graniczne w Bobrownikach. Fot. PAP/Artur Reszko

    Dwa drogowe przejścia graniczne z Białorusią wznowią działanie w poniedziałek

Serwisy ogólnodostępne PAP