O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Sekretarz generalny NATO zapewnił Ukrainę o wsparciu ze strony Sojuszu

W nagraniu przekazanym Ukrainie w związku z trzecią rocznicą rosyjskiej inwazji sekretarz generalny NATO Mark Rutte przypomniał, że Sojusz przez całą wojnę dostarczał Ukrainie broń, sprzęt oraz szkolił jej żołnierzy. Rutte zapewnił, że NATO będzie kontynuowało wsparcie dla Kijowa.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Więcej

Zobacz galerię (1)
Głosowanie Zgromadzenia Ogólnego ONZ Fot. PAP/EPA/SARAH YENESEL
Głosowanie Zgromadzenia Ogólnego ONZ Fot. PAP/EPA/SARAH YENESEL

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło ukraińską rezolucję potępiającą rosyjską agresję. USA głosowały przeciw 

Rutte zaznaczył, że NATO przez cały czas stało u boku Ukrainy w trakcie brutalnej wojny z Rosją i wzmacniało Ukrainę poprzez dostarczanie jej broni, sprzętu oraz szkoleń. "Odwaga i odporność narodu ukraińskiego są inspiracją dla całego świata. Ukraina trwa nadal dzięki odwadze, która nie słabnie, nadziei, która nie gaśnie, i duchowi, którego nie można złamać" - powiedział sekretarz generalny Sojuszu w 40-sekundowym nagraniu wideo z racji trzeciej rocznicy rosyjskiej napaści na Ukrainę.

Polityk zapewnił, że Sojusz nadal będzie dostarczał wsparcie Kijowowi i pomagał mu w pokonywaniu wyzwań na drodze do sprawiedliwego i trwałego pokoju.

We wpisie na platformie X Rutte dodał, że europejscy sojusznicy są gotowi wywiązać się ze swoich zobowiązań, w tym zapewniając Ukrainie solidne gwarancje bezpieczeństwa i przekazując jej dodatkową pomoc finansową.

Z Brukseli Jowita Kiwnik Pargana (PAP)

jowi/ kar/ ał/

Zobacz także

  • Mark Rutte. Fot. PAP/EPA/Olivier Hoslet
    Mark Rutte. Fot. PAP/EPA/Olivier Hoslet

    Szef NATO: europejscy sojusznicy przygotowują się do pomocy w Ormuzie

  • Mark Rutte Fot. PAP/EPA/Olivier Hoslet
    Mark Rutte Fot. PAP/EPA/Olivier Hoslet

    Po spotkaniu ministrów obrony państw NATO. Co ustalono?

  • Szef NATO Mark Rutte. Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
    Szef NATO Mark Rutte. Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

    USA z mniejszym udziałem w siłach NATO. Rutte potwierdza: ze skutkiem natychmiastowym

  • Sekretarz generalny NATO Mark Rutte. Fot. PAP/Victor Kovalchuk
    Sekretarz generalny NATO Mark Rutte. Fot. PAP/Victor Kovalchuk

    Rutte w Kijowie: Rosja nie odnosi zwycięstw na froncie, więc próbuje siać terror w miastach

Serwisy ogólnodostępne PAP