O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Siły ukraińskie atakowały w nocy krymski most i przeprawę promową do Rosji

Siły ukraińskie zaatakowały w nocy krymski most oraz przeprawę promową z okupowanego półwyspu do Rosji – poinformowała w piątek rosyjska redakcja BBC.

Siły ukraińskie zaatakowały w nocy krymski most. Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI (zdjęcie ilustracyjne)
Siły ukraińskie zaatakowały w nocy krymski most. Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI (zdjęcie ilustracyjne)

„Źródła po obu walczących stronach donoszą, że rosyjska obrona przeciwlotnicza w ciągu ostatniej godziny odparła atak - prawdopodobnie rakietowy - na most krymski i przeprawę promową między Rosją a zaanektowanym Krymem” – podała BBC na Telegramie.

Więcej

Akcja poszukiwawcza i ratunkowa w terenie trwała przez całą noc. Fot. PAP/EPA/	MAXIM SHIPENKOV (zdjęcie ilustracyjne)
Akcja poszukiwawcza i ratunkowa w terenie trwała przez całą noc. Fot. PAP/EPA/ MAXIM SHIPENKOV (zdjęcie ilustracyjne)

Katastrofa bombowca na Syberii. Jeden z pilotów zginął

Przywołała ona relację kanału monitoringowego „Prigraniczije” (pogranicze), według którego nad mostem krymskim zestrzelonych zostało osiem rakiet. „W innych źródłach takiej informacji nie ma” – podkreślono. 

Zazwyczaj dobrze poinformowany kanał Krymskij Wietier (krymski wiatr) na Telegramie pisał nad ranem z powołaniem na ukraińskie źródła wojskowe, że w wyniku nocnych ataków ucierpiała przeprawa promowa w mieście Kercz na wschodnim wybrzeżu Krymu. Ukraińcy mieli także uszkodzić kuter w miejscowości Czornomorskie na zachodzie półwyspu. 

Ministerstwo obrony Rosji oświadczyło, że minionej nocy nad wodami Morza Czarnego strącono pięć samolotów bezzałgowych oraz zniszczono dwa drony morskie, które zmierzały w kierunku Krymu. 

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)
gn/

Zobacz także

  • Papież Leon XIV. Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
    Papież Leon XIV. Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

    Papież zaapelował o szczery, bezpośredni dialog ws. Ukrainy

  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/	Leszek Szymański
    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/ Leszek Szymański

    Zełenski: plan USA przewiduje zamrożenie konfliktu na obecnych liniach frontu

  • Papież Leon XIV Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI
    Papież Leon XIV Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

    Papież zaapelował o 24-godzinny świąteczny rozejm na Ukrainie i na całym świecie

  • Wiceprezydent USA J.D. Vance. Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL
    Wiceprezydent USA J.D. Vance. Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL

    Negocjacje pokojowe ws. Ukrainy. Vance o tym, ile jeszcze mogą potrwać

Serwisy ogólnodostępne PAP