O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Sprawa immunitetu Kaczyńskiego. Jest rekomendacja komisji

Sejmowa komisja regulaminowa zarekomendowała w piątek uchylenie immunitetu prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Uchylenia immunitetu lidera PiS chce europoseł Krzysztof Brejza, jako oskarżyciel prywatny. Sprawa dotyczy słów Kaczyńskiego na komisji ds. Pegasusa.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Rafał Guz
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Rafał Guz

W piątek komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych zdecydowała po blisko dwugodzinnym posiedzeniu, że przedłoży Sejmowi rekomendację przyjęcia wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Na czas podjęcia decyzji, media zostały wyproszone z sali.

Na posiedzeniu obecni byli: europoseł Krzysztof Brejza oraz jego żona i zarazem pełnomocnik - mec. Dorota Brejza.

Rzecznik PiS Rafał Bochenek informował wcześniej PAP, że Kaczyński nie pojawi się na posiedzeniu ze względu na wcześniej zaplanowane badania kontrolne w szpitalu.

Więcej

Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Rafał Guz
Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Rafał Guz

Szpital zakwalifikował Jarosława Kaczyńskiego jako osobę nieznaną

W sprawie chodzi o przesłuchanie w marcu ub. roku prezesa PiS na sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa. Prezes partii odnosił się na nim do inwigilacji oprogramowaniem m.in. obecnego europosła Krzysztofa Brejzy (Platforma Obywatelska). Na posiedzeniu Kaczyński miał o Brejzie powiedzieć: "Znaczący polityk formacji opozycyjnej dopuszcza się bardzo poważnych, a przy tym odrażających przestępstw".

Brejza zapowiadał wtedy, że złoży przeciwko Kaczyńskiemu pozew za zniesławienie. W tym wypadku chodzi o prywatne karne oskarżenie. Aby sprawa mogła się toczyć przeciwko posłowi, Sejm musi najpierw wyrazić na to zgodę. (PAP)

nl/ mja/ pap/

Zobacz także

  • Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
    Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Komisja etyki ukarała Jarosława Kaczyńskiego naganą i upomnieniem

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Weto prezydenta ws. tzw. ustawy łańcuchowej. Tak zagłosuje prezes PiS [WIDEO]

  • Adam Szłapka. Fot. PAP/Rafał Guz
    Adam Szłapka. Fot. PAP/Rafał Guz

    Szłapka o krytyce słów premiera ws. zadośćuczynień: czasem w dyplomacji prowadzi się skomplikowaną grę

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Kaczyński o apelu Tuska o jedność: tego nie można traktować poważnie

Serwisy ogólnodostępne PAP