Strefa Gazy. Ofiary śmiertelne w izraelskim ataku na obóz dla uchodźców Al-Nuseirat
Pięciu Palestyńczyków zginęło w izraelskim ostrzale samochodu w obozie dla uchodźców Al-Nuseirat w środkowej Strefie Gazy – poinformowała palestyńska służba zdrowia.
Według najnowszego bilansu ministerstwa zdrowia Hamasu od rozpoczęcia wojny 7 października w izraelskich operacjach wojskowych w Strefie Gazy zginęło 22 438 osób. Rannych zostało 57 614 osób.
Wcześniej w czwartek agencja Reuters, powołując się na palestyński resort zdrowia, podała, że 14 Palestyńczyków, w tym dziewięcioro dzieci, zginęło w izraelskich atakach na zachód od Chan Junus w Strefie Gazy.
Izrael nie potwierdził przeprowadzenia tego ataku, ale izraelska armia doniosła o walkach i nalotach na bojowników Hamasu w rejonie Chan Junus.
Według Reutersa mieszkańcy Strefy Gazy informowali także, iż izraelskie samoloty i czołgi ostrzelały trzy obozy dla uchodźców w centrum enklawy, co zmusiło wielu cywilów do ucieczki na południe. (PAP)
kh/