O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Szefowa KPRP: prezydent jest otwarty na dalsze rozmowy z komitetami wyborczymi

Prezydent Andrzej Duda jest otwarty na dalsze rozmowy z komitetami wyborczymi; drzwi Pałacu Prezydenckiego są otwarte - powiedziała PAP szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

Pałac Prezydencki, Fot. PAP/Rafał Guz
Pałac Prezydencki, Fot. PAP/Rafał Guz

We wtorek i środę w Pałacu Prezydenckim odbyły się spotkania konsultacyjne prezydenta z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w przyszłym Sejmie. W czwartkowym oświadczeniu prezydent Andrzej Duda podkreślił też, że są dwie grupy polityczne, które twierdzą, że mają większość parlamentarną i mają kandydata na premiera. Jak powiedział, kandydatem Zjednoczonej Prawicy na premiera jest Mateusz Morawiecki, a kandydatem KO, Trzeciej Drogi i Lewicy - jest Donald Tusk. Stwierdził też, że KO, Trzecia Droga i Lewica nie mają jeszcze formalnie zawartej koalicji, nie mają umowy koalicyjnej i nie mogą podać kandydatów na ministrów.

Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych przypomniała, że prezydent wyznaczył termin inauguracyjnego posiedzenia Sejmu na 13 listopada.

"Pan Prezydent, zgodnie z terminarzem konstytucyjnym, dysponuje czasem na podjęcie decyzji w kwestii powierzenia misji tworzenia rządu i ten czas w tym celu wykorzystuje" - wskazała.

Pytana, czy prezydent czeka na przedstawienie umowy koalicyjnej i konkretnych kandydatów na ministrów, Ignaczak-Bandych wskazała, że drzwi Pałacu Prezydenckiego są otwarte dla przedstawicieli komitetów.

"Prezydent mówił o tym, że jest otwarty na dalsze rozmowy i jeśli ktoś potrzebuje konsultacji, to prosi o to, by dać temu wyraz" - zaznaczyła prezydencka minister.(PAP)

Autorka: Aleksandra Rebelińska

kw/

Zobacz także

  • Waszyngton, Stany Zjednoczone Ameryki, 24.06.2020. Prezydent RP Andrzej Duda (L) oraz prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump (P) podczas wspólnej konferencji prasowej w Ogrodzie Różanym Białego Domu. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Waszyngton, Stany Zjednoczone Ameryki, 24.06.2020. Prezydent RP Andrzej Duda (L) oraz prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump (P) podczas wspólnej konferencji prasowej w Ogrodzie Różanym Białego Domu. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Andrzej Duda w Heritage Foundation. Czym jest think tank kształtujący politykę „trumpistów”

  • Pałac Prezydencki w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Albert Zawada
    Pałac Prezydencki w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Albert Zawada

    Weta prezydentów - najwięcej w czasach kohabitacji

  • Andrzej Duda (L) i Karol Nawrocki (P). Fot. PAP/Paweł Supernak
    Andrzej Duda (L) i Karol Nawrocki (P). Fot. PAP/Paweł Supernak

    Czy Polacy uważają, że Karol Nawrocki będzie lepszym prezydentem niż Andrzej Duda? Sondaż CBOS

  • Były prezydent RP Andrzej Duda, fot. PAP/Szymon Pulcyn
    Były prezydent RP Andrzej Duda, fot. PAP/Szymon Pulcyn
    Specjalnie dla PAP

    Medioznawca: Andrzej Duda łaknie tłumu i słuchaczy

Serwisy ogólnodostępne PAP