O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Tragedia w Białym Dunajcu. Zarzut zabójstwa dla ojca 14-latka

Zarzut zabójstwa usłyszał w czwartek ojciec 14-latka, którego znaleziono martwego w pensjonacie w Białym Dunajcu na Podhalu. Mężczyzna nie ustosunkował się do postawionego mu zarzutu. Prokurator sporządza wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie dla podejrzanego.

Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmierci 14-latka, odnalezionego rano w jednym z pensjonatów w Białym Dunajcu. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmierci 14-latka, odnalezionego rano w jednym z pensjonatów w Białym Dunajcu. Fot. PAP/Grzegorz Momot

Więcej

Zobacz galerię (5)
Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmierci 14-latka, odnalezionego rano w jednym z pensjonatów w Białym Dunajcu Fot. PAP/Grzegorz Momot
Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności śmierci 14-latka, odnalezionego rano w jednym z pensjonatów w Białym Dunajcu Fot. PAP/Grzegorz Momot

Co się stało w Białym Dunajcu? Prokuratura wstępnie: doszło do zabójstwa 14-latka

"Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem. Usłyszał zarzut zabójstwa - art. 148, par. 1. Nie ustosunkował się do postawionego mu zarzutu" - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Justyna Rataj-Mykietyn.

Prokurator sporządza wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego, trzymiesięcznego aresztowania. Grozi mu dożywocie.

Posiedzenie, na którym Sąd Rejonowy w Zakopanem rozpatrzy wniosek, odbędzie się najprawdopodobniej w piątek.

Sekcja zwłok 14-latka została zaplanowana na piątek w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ.

Policja w środę rano otrzymała zgłoszenie o martwym 14-latku, odnalezionym w pensjonacie na osiedlu Stołowy w Białym Dunajcu. W sprawie został zatrzymany ojciec dziecka. Śledczy zabezpieczyli dowody, ze względu na dobro rodziny nie ujawniają szczegółów.

Zatrzymany mężczyzna i zmarły nastolatek pochodzą z województwa mazowieckiego.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej
 

jos/ mar/

Zobacz także

  • Flaga Rosji, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV
    Flaga Rosji, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

    Rosja. Nastolatek zabił 10-letniego Tadżyka. MSZ w Duszanbe wezwało rosyjskiego ambasadora

  • Policja w Szwecji, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/TT NEWS AGENCY/CHRISTINE OLSSON
    Policja w Szwecji, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/TT NEWS AGENCY/CHRISTINE OLSSON

    Szwecja. 12-latek podejrzany o zastrzelenie mężczyzny na zlecenie gangu. Sam zgłosił się na policję

  • Znicz i kwiaty w okolicy miejsca znalezienia ciała 11-letniej dziewczynki w Jeleniej Górze, fot. PAP/Krzysztof Ćwik
    Znicz i kwiaty w okolicy miejsca znalezienia ciała 11-letniej dziewczynki w Jeleniej Górze, fot. PAP/Krzysztof Ćwik

    Tragedia w Jeleniej Górze. Szefowa MEN i rzecznik rządu z apelem do mediów

  • Okolice miejsca znalezienia ciała 11-letniej dziewczynki w Jeleniej Górze. Fot. PAP/Krzysztof Ćwik
    Okolice miejsca znalezienia ciała 11-letniej dziewczynki w Jeleniej Górze. Fot. PAP/Krzysztof Ćwik

    Psychiatra o zabójstwie 11-latki: bez konkretnej wiedzy nie można mówić o przyczynach

Serwisy ogólnodostępne PAP