O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Ukraina. Ciało martwego pogranicznika przy granicy z Polską. Prawdopodobne samobójstwo

Na Wołyniu organy ścigania wszczęły śledztwo w sprawie śmierci funkcjonariusza straży granicznej, którego znaleziono martwego w jednym z pododdziałów Wołyńskiego Oddziału Straży Granicznej – poinformował w środę w komentarzu dla portalu RBK-Ukraina rzecznik Państwowej Straży Granicznej Andrij Demczenko.

Funkcjonariusz Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Vitaliy Hrabar
Funkcjonariusz Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Vitaliy Hrabar

Demczenko potwierdził, że przy ciele znalezionego wojskowego leżała służbowa broń. Do zdarzenia doszło na posterunku granicznym we wsi Riwne.

Więcej

Ukraińska armia (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/EPA/MARIA SENOVILLA
Ukraińska armia (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/EPA/MARIA SENOVILLA

Wiadomo, czy mobilizacja w Ukrainie zostanie utrzymana w przypadku zawieszenia broni

Wstępne ustalenia wskazują na samobójstwo

Według dziennikarzy zmarły to 36-letni starszy sierżant i zastępca szefa wydziału logistyki Łuckiego Oddziału Straży Granicznej. O incydencie jako pierwszy poinformował sierżant sztabowy jednostki. Wstępnie ustalono, że żołnierz strzelił sobie w skroń i zmarł na miejscu. (PAP)

ira/ mms/ sma/

Zobacz także

  • Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, fot. PAP/Piotr Nowak
    Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, fot. PAP/Piotr Nowak

    Szef MON o "Tarczy Wschód". "Projekt będzie wieloletni i dużo droższy"

  • Otwarcie polsko-ukraińskiego drogowego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice. PAP/Darek Delmanowicz
    Otwarcie polsko-ukraińskiego drogowego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice. PAP/Darek Delmanowicz

    Propagandyści mówią o zalewie uchodźców z Ukrainy. Straż Graniczna uspokaja

  • Były prezydent Lech Wałęsa, fot. PAP/Adam Warżawa
    Były prezydent Lech Wałęsa, fot. PAP/Adam Warżawa
    Specjalnie dla PAP

    Lech Wałęsa: gdyby Polska nie była w NATO, mielibyśmy wojnę Rosja - Polska

  • Protest rolników przy przejściu w Dorohusku Fot. PAP/Wojtek Jargiło
    Protest rolników przy przejściu w Dorohusku Fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Kijów o zatrzymywaniu ukraińskich autokarów. Policja i MSWiA: to nieprawda

Serwisy ogólnodostępne PAP