O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Minionej nocy Rosja zaatakowała Ukrainę 69 dronami

Rosja zaatakowała Ukrainę w nocy z soboty na niedzielę 69 dronami; ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 34 bezzałogowce różnego typu – przekazały ukraińskie Siły Powietrzne.

Rosja zaatakowała Ukrainę 69 dronami. Fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV
Rosja zaatakowała Ukrainę 69 dronami. Fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

Armia rosyjska zaatakowała 69 uderzeniowymi bezzałogowymi statkami powietrznymi typu Shahed, Gerbera i innymi typami dronów. Atak powietrzny został odparty przez ukraińskie lotnictwo, przeciwlotnicze siły rakietowe, jednostki walki elektronicznej, systemy bezzałogowe oraz mobilne grupy ogniowe Sił Obrony Ukrainy.

Więcej

Nord Stream. Fot. Adobe Stock/dragancfm
Nord Stream. Fot. Adobe Stock/dragancfm

Ukrainiec aresztowany w sprawie Nord Stream w stanie krytycznym

Obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 34 rosyjskie drony na północy i wschodzie kraju. Odnotowano trafienia 32 bezzałogowych statków powietrznych w dziewięciu lokalizacjach.

Siły powietrzne zaznaczyły, że atak trwa, w ukraińskiej przestrzeni powietrznej znajduje się kilka rosyjskich bezzałogowych statków powietrznych. (PAP)

ira/ mal/ ep/

Zobacz także

  • Rozmowy zaczną od spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS
    Rozmowy zaczną od spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS

    Szczyt w Brukseli z udziałem prezydenta Ukrainy

  • Żołnierz mobilnego oddziału artylerii obsługuje przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy. Fot. PAP/Mykola Kalyeniak
    Żołnierz mobilnego oddziału artylerii obsługuje przenośny przeciwlotniczy zestaw rakietowy. Fot. PAP/Mykola Kalyeniak

    AFP: kraje G7 będą produkować na licencji pociski dalekiego zasięgu na Ukrainie

  • MIG-29. Fot. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI
    MIG-29. Fot. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

    Wiceszef MON: po stronie ukraińskiej nie ma zainteresowania przekazaniem jej MiG-ów

  • Premier Kanady Mark Carney  i prezydent Ukrainy Wołodym Zełenski. Fot. PAP/	Vladyslav Musiienko (zdjęcie ilustracyjne)
    Premier Kanady Mark Carney i prezydent Ukrainy Wołodym Zełenski. Fot. PAP/ Vladyslav Musiienko (zdjęcie ilustracyjne)

    G7. Premier Kanady spotkał się z prezydentem Ukrainy

Serwisy ogólnodostępne PAP