O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Karol Nawrocki spotka się z klubem PiS

We wtorek po południu planowane jest spotkanie prezydenta elekta Karola Nawrockiego z klubem PiS - dowiedziała się PAP w otoczeniu nowego prezydenta. Spotkanie ma być „wzajemnym podziękowaniem” za wsparcie w kampanii i współpracę.

Prezydent elekt RP Karol Nawrocki. Fot. PAP/Leszek Szymański
Prezydent elekt RP Karol Nawrocki. Fot. PAP/Leszek Szymański

Według wcześniejszych informacji PAP z klubu PiS, spotkanie będzie miało formę „wzajemnego podziękowania” - klubowi PiS za wsparcie dla Nawrockiego w czasie kampanii prezydenckiej, a także Nawrockiemu za współpracę z klubem.

Nawrocki spotka się z klubem PiS

Rozmówca PAP zwrócił uwagę, że już wcześniej prezydent-elekt spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

1 czerwca, w II turze wyborów prezydenckich, popierany przez PiS Karol Nawrocki, zdobywając 50,89 proc. głosów, pokonał kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, który uzyskał 49,11 proc.

W Monitorze Polskim opublikowano w sobotę, 19 lipca postanowienie marszałka Sejmu Szymona Hołowni w sprawie zwołania Zgromadzenia Narodowego w celu złożenia przysięgi przez nowo wybranego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej

Prezydent elekt Karol Nawrocki Fot. PAP/Piotr Nowak
Prezydent elekt Karol Nawrocki Fot. PAP/Piotr Nowak

Prezydent elekt kompletuje kancelarię. Ogłosił, kto stanie na czele

W opublikowanym postanowieniu zapisano, że Zgromadzenie Narodowe odbędzie się w Warszawie w sali posiedzeń Sejmu 6 sierpnia o godz. 10. Hołownia ogłosił to bezpośrednio po tym, jak 1 lipca Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych stwierdził ważność wyboru Karola Nawrockiego na Prezydenta RP, dokonanego 1 czerwca tego roku.

Na początku lipca Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych stwierdził ważność wyboru Nawrockiego na prezydenta. Po uchwale SN - zgodnie z Konstytucją RP - Nawrocki obejmie urząd prezydenta Rzeczypospolitej po złożeniu przysięgi wobec Zgromadzenia Narodowego - organu konstytucyjnego, który składa się z obradujących wspólnie posłów i senatorów. (PAP)

wni/ rbk/ amac/ pap/

Zobacz także

  • Donald Tusk, fot. PAP/Marcin Obara
    Donald Tusk, fot. PAP/Marcin Obara

    Premier: nikt nie podzieli polskich władz, jeśli chodzi o wojnę rosyjsko-ukraińską i historię

  • Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Bukareszcie. Fot. X/Mikołaj Bujak/KPRP
    Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Bukareszcie. Fot. X/Mikołaj Bujak/KPRP

    Zełenski po spotkaniu z Nawrockim: wsparcie Polski dla Ukrainy będzie kontynuowane

  •  Prezydent RP Karol Nawrocki i prezydent Rumunii Nicusor Dan.  Fot. PAP/	Piotr Nowak
    Prezydent RP Karol Nawrocki i prezydent Rumunii Nicusor Dan. Fot. PAP/ Piotr Nowak

    Prezydenci Nawrocki i Dan: Polska na północy i Rumunia na południu to twierdze wschodniej flanki NATO

  • Prezydent Karol Nawrocki. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Prezydent Karol Nawrocki. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Weto prezydenta Nawrockiego. Chodzi o sprawę likwidacji CBA

Serwisy ogólnodostępne PAP