O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Wiceszef MON: od kilku godzin trwa zmasowany atak na Ukrainę

Od kilku godzin trwa zmasowany atak na Ukrainę; ogromne siły zostały zaangażowane do uderzenia na Lwów - przekazał w niedzielę wiceszef MON Cezary Tomczyk. - Ciągle operuje nasze oraz sojusznicze lotnictwo bojowe. Jest to jeden z największych ataków od początku wojny - dodał.

Zniszczenia po ataku rakietowym na Ukrainie. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Zniszczenia po ataku rakietowym na Ukrainie. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało, że w nocy z 4 na 5 października 2025 r. Federacja Rosyjska kolejny raz wykonuje uderzenia na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy. W związku z tym w polskiej przestrzeni powietrznej intensywnie operują polskie i sojusznicze statki powietrzne.

Do rosyjskiego uderzenia na Ukrainę odniósł się na platformie X wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk.

„Od kilku godzin trwa zmasowany atak na Ukrainę. Ogromne siły zostały zaangażowane do uderzenia na Lwów. Użyto zarówno dronów jak i rakiet. Ciągle operuje nasze oraz sojusznicze lotnictwo bojowe” - napisał.

 

 

Wiceszef MON dodał, że „jest to jeden z największych ataków od początku wojny”.

W niedzielę, chwilę po godzinie 4 rano, DORSZ poinformowało o uruchomieniu wszystkich niezbędnych procedur w celu zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

 

 

„W naszej przestrzeni intensywnie operują polskie i sojusznicze statki powietrzne, a naziemne systemy obrony powietrznej i rozpoznania radiolokacyjnego osiągnęły stan najwyższej gotowości” - wyjaśniło na X.

Działania te mają charakter prewencyjny i są ukierunkowane na zabezpieczenie przestrzeni powietrznej i ochronę obywateli, zwłaszcza w rejonach przyległych do zagrożonego obszaru - wskazało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

„Dowództwo Operacyjne RSZ monitoruje bieżącą sytuację, a podległe siły i środki pozostają w pełnej gotowości do natychmiastowej reakcji” - zapewniono. (PAP)

ak/ agz/ kgr/

Zobacz także

  • Donald Trump Fot. PAP/EPA/Aaron Schwartz /POOL
    Donald Trump Fot. PAP/EPA/Aaron Schwartz /POOL

    Trump: Zełenski nic nie zrobił, by pomóc Stanom Zjednoczonym w wojnie z Iranem

  • Kiriłł Dmitrijew. Fot. EPA/MAXIM SHIPENKOV
    Kiriłł Dmitrijew. Fot. EPA/MAXIM SHIPENKOV

    Rosja miała zaproponować USA, że wstrzyma przekazywanie danych wywiadowczych Iranowi

  • Jarosława Mahuczich Fot. PAP/Adam Warżawa
    Jarosława Mahuczich Fot. PAP/Adam Warżawa

    Lekkoatletyczne HMŚ. Złoto dla Mahuczich, Żodzik piąta w skoku wzwyż [NASZE WIDEO]

  • Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/ROBERT GHEMENT
    Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

    Zełenski: wejście Ukrainy do Unii nie może zostać zablokowane tak, jak pożyczka

Serwisy ogólnodostępne PAP