O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

"Wierzę, że zwyciężymy". Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników

Wygramy te wybory - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, według których Karol Nawrocki uzyskał 49,7 proc. głosów. Wierzę, że zwyciężymy, że przeprowadzimy nasz plan i zmienimy Polskę - powiedział szef PiS.

Jarosław Kaczyński Fot. PAP/Marcin Obara
Jarosław Kaczyński Fot. PAP/Marcin Obara

Jak wynika z sondażu exit poll wykonanego przez Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News, kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskał 50,3 proc. głosów; na popieranego przez PiS Karola Nawrockiego oddało głos 49,7 proc. wyborców.

"Wygramy te wybory" - powiedział Kaczyński podczas wieczoru wyborczego Nawrockiego.

Więcej

Karol Nawrocki Fot. PAP/Leszek Szymański
Karol Nawrocki Fot. PAP/Leszek Szymański

Nawrocki: my w nocy musimy zwyciężyć

Stwierdził, że "prawdziwą miarą zwycięstwa" Nawrockiego jest "relacja siły". PO stronie Trzaskowskiego była według niego "ogromna przewaga medialna, finansowa, wsparcie z zewnątrz" i "Niagara kłamstw takich zupełnie najgorszych".

"Wydawało się, że w tej sytuacji nic się nie da zrobić. Dało się i za to bardzo dziękuję, przede wszystkim Karolowi Nawrockiemu, ale także wam wszystkim" - powiedział Kaczyński. Zebrani zaczęli skandować "wygraliśmy, wygraliśmy"

Więcej

Państwowa Komisja Wyborcza Fot. PAP/Leszek Szymański
Państwowa Komisja Wyborcza Fot. PAP/Leszek Szymański

PKW obwieściła wyniki. "Na Prezydenta RP został wybrany Karol Nawrocki"

"Tak, wygraliśmy, bo po prostu mamy rację" - powiedział Kaczyński. "Mówimy prawdę: o Polsce, o jej przyszłości, o jej teraźniejszości, o tym wszystkim, co jest w naszym kraju dzisiaj złe" - stwierdził.

Szef PiS skrytykował premiera Donalda Tuska, oceniając, że idzie drogą przeciwną do interesów i potrzeb polskiego narodu. "Wierzę w to, że zwyciężymy, że przeprowadzimy nasz plan, że zmienimy Polskę" - dodał Kaczyński. (PAP)

andr/ kl/ rbk/ mok/ ał/

Zobacz także

  • Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
    Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Komisja etyki ukarała Jarosława Kaczyńskiego naganą i upomnieniem

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Weto prezydenta ws. tzw. ustawy łańcuchowej. Tak zagłosuje prezes PiS [WIDEO]

  • Adam Szłapka. Fot. PAP/Rafał Guz
    Adam Szłapka. Fot. PAP/Rafał Guz

    Szłapka o krytyce słów premiera ws. zadośćuczynień: czasem w dyplomacji prowadzi się skomplikowaną grę

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Kaczyński o apelu Tuska o jedność: tego nie można traktować poważnie

Serwisy ogólnodostępne PAP