PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.
Kancelaria Senatu RP potwierdziła PAP informację o śmierci byłego marszałka Senatu Longina Pastusiaka. Były marszałek zmarł w piątek w wieku 89 lat.
13.01.2025 12:45
aktualizacja: 13.01.2025 15:29
Były marszałek Senatu Longin Pastusiak, fot. PAP/Leszek Szymański
Longin Pastusiak urodził się 22 sierpnia 1935 w Łodzi. Był polskim politykiem, historykiem, politologiem i amerykanistą.
W latach 1991–2001 był posłem na Sejm I, II i III kadencji, a w latach 2001–2005 senatorem i marszałkiem Senatu V kadencji. Pastusiak pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w latach 2008–2012.
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Zobacz także
Fot. PAP/Tomasz Wojtasik (zdjęcie ilustracyjne)
Zaatakował byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Teraz odpowie przed sądem
Stanisław Karczewski Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Podejrzany o napaść na b. marszałka Senatu, senatora Stanisława Karczewskiego został zatrzymany przez policję