JA Solar dostarcza moduły na potrzeby największej elektrowni słonecznej z dwustronnymi, podwójnie przeszklonymi modułami PERC w Korei Południowej

2019-07-12, 14:04

PEKIN, 12 lipca 2019 r. /PRNewswire/ - Firma JA Solar Co., Ltd, wiodący na świecie producent wysoko wydajnych produktów fotowoltaicznych, ogłosiła, że jest dostawcą wszystkich modułów na potrzeby największej elektrowni słonecznej z dwustronnymi, podwójnie przeszklonymi modułami PERC w Korei Południowej. Projekt przyczyni się do promocji zastosowania dwustronnych, podwójnie przeszklonych modułów PERC i rozwoju sektora energii odnawialnej w Korei Południowej.

W grudniu 2018 r. firma JA Solar stała się jedną z pierwszych firm fotowoltaicznych, które uzyskały certyfikat produktu Koreańskiego Towarzystwa Standardów (KS) w zakresie dwustronnego, podwójnie przeszklonego modułu PERC. Certyfikat potwierdza to, że produkty firmy JA Solar spełniają krajowe wymagania w Korei Południowej, co zwiększa konkurencyjność i rozpoznawalność marki na rynku lokalnym. Dwustronne, podwójnie przeszklone moduły PERC firmy JA Solar mogą przyczynić się do zwiększenia poziomu generacji energii w systemach fotowoltaicznych i tym samym zmniejszyć koszt LCOE. Dzięki temu klienci w Korei Południowej, którzy dążą do zmniejszenia kosztów gruntów, mają dostęp do szerszej gamy wysoko wydajnych produktów energii solarnej.

Projekt znajdujący się w Gangjin Gun w Korei Południowej obejmuje dwie elektrownie o mocy 2,4 MW, które wybudowano w dwóch etapach. Pierwszy etap został już ukończony, a zakład pomyślnie podłączono do sieci. Elektrownie wykorzystują dwustronne, podwójnie przeszklone moduły firmy JA Solar, które wyposażone są w wysoko wydajną, dwustronną technologię ogniw PERC i podwójnie przeszkloną strukturę ze wskaźnikiem dwustronności na poziomie co najmniej 70%. Podwójnie przeszklone, dwustronne moduły firmy JA Solar charakteryzują się większymi możliwościami generacji energii, lepszą wydajnością w niższym oświetleniu i lepszą odpornością PID. Ponadto moduły mogą być wykorzystywane w surowych klimatach, na przykład na pustyniach, wybrzeżach itp. oraz w ekstremalnych warunkach pogodowych, w tym w wysokich temperaturach i wilgotności. Niezależna instytucja testów TÜV Rheinland potwierdziła, że poziom generacji energii w dwustronnych, podwójnie przeszklonych modułach PERC firmy JA Solar jest o 10,5% wyższy w porównaniu do konwencjonalnych modułów monokrystalicznych. Wynik ten jest więc praktyczną gwarancją wydajności systemów elektrowni i zwrotu z inwestycji dla klientów.

„Południowokoreański rynek jest bardzo zainteresowany wysokowydajnymi modułami solarnymi. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony naszych klientów JA Solar będzie nadal skupiać się na badaniach i rozwoju oraz produkcji wysoko wydajnych modułów fotowoltaicznych. Nasz oddział w Korei Południowej zobowiązuje się także do zapewniania doskonałej obsługi klienta w odpowiedzi na lokalne potrzeby, tym samym poszerzając naszą obecność i przyczyniając się do rozwoju branży energii solarnej w regionie” – skomentował prezes i główny dyrektor wykonawczy JA Solar Jin Baofang.
 
Źródło: JA Solar Co., Ltd.

KONTAKT:

Xiaorui Sun

tel. +86-10-6361-1888 x1698

e-mail: bj.sunxr@jasolar.com  

Źródło informacji: PR Newswire