Microsoft ogłasza inwestycje zwiększające możliwości dla partnerów

2019-07-12, 15:04 aktualizacja : 2019-07-12, 15:08
Tuż przed Microsoft Inspire firma pokazuje, jak dostosowuje inwestycje w firmy partnerskie w epoce chmury, w tym przez aktualizacje w Teams, Dynamics 365 i Azure.

REDMOND, Waszyngton, 12 lipca 2019 r. /PRNewswire/ -- W czwartek firma Microsoft Corp. ogłosiła podjęcie nowych inwestycji w technologie i programy mające na celu wsparcie ekosystemu partnerów. Inwestycje mają pomóc w optymalizacji zaangażowania partnerów Microsoft w epoce chmury.

„Tak klienci, jak i partnerzy stopniowo przenoszą się w chmurę i przyspieszają cyfrowe transformacje, co prowadzi do nowego, zupełnie innego poziomu współpracy – skomentowała Gavriella Schuster, wiceprezes korporacyjna grupy One Commercial Partner w Microsoft. – Nasz portfel programów, ofert i zasobów dla firm podejmujących współpracę z Microsoft ulega zmianom w celu umożliwienia partnerom zysków z nowych możliwości” – dodała wiceprezes.

Poniżej znajdują się wybrane opublikowane dziś wiadomości, a więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Inwestycje w produkty i programy

- rozszerzenia i wdrożenie: w zaledwie dwa lata po debiucie Teams ma dziś 13 milionów użytkowników każdego dnia i 19 milionów użytkowników w tygodniu. Firma ogłosiła także wprowadzenie nowych funkcji w Microsoft Teams dla każdego pracownika, w tym nowe metody wspierania firm w służbie zdrowia i pracowników pierwszej linii. Dodatkowe, nowe integracje dla partnerów obejmują obsługę centrów kontaktowych, rejestrację zgodności i dostawców usług w chmurze;

- aktualizacje w Dynamics 365: firma ogłosiła znaczne aktualizacje w Dynamics 365 Nonprofit Accelerator i dwie nowe integracje w Dynamics 365 w odpowiedzi na potrzeby branży motoryzacyjnej i usług finansowych. Ponadto program Business Applications ISV Connect jest ogólnie dostępny z nowymi narzędziami i wskazówkami deweloperskimi, zasobami rynkowymi, procesami łącznego zaangażowania i wsparciem w wejściu na rynek;

- prezentacja Azure Lighthouse: Azure Lighthouse daje partnerom pojedynczy punkt kontroli pozwalający na wyświetlanie i zarządzanie Azure na dużą skalę u wszystkich klientów. Rozwiązanie to daje lepsze doświadczenie w zarządzanym Azure i zapewnia wyższy poziom automatyzacji i wydajności, co prowadzi do większej widoczności i bezpieczeństwa po stronie klientów. Po raz pierwszy Microsoft tworzy rozwiązanie na tak dużą skalę z partnerami i dla partnerów;

- program migracji Azure: Azure Migration Program (AMP) pomaga klientom w przyspieszeniu migracji do Azure. AMP jest źródłem proaktywnych porad i narzędzi ograniczających ryzyko i odpowiadających na najpowszechniejsze problem związane z przenoszeniem przepływów pracy w chmurę.

Zwiększanie możliwości partnerów

Od wdrożenia programu wspólnej sprzedaży Microsoft 24 miesiące temu program wygenerował 9,5 miliarda dolarów w rocznym, zakontraktowanym przychodzie partnerów. Inwestycje ogłoszone w tym tygodniu mają na celu jeszcze lepsze wykorzystanie powiązanych możliwości.

- ogólna dostępność kompetencji Microsoft Security: nowa kompetencja pozwala partnerom na promowanie ekspertyzy i daje im dostęp do szeregu korzyści, które mają prowadzić do rozwoju działalności i zwiększenia rentowności;

- pięć zaawansowanych specjalizacji: obejmują one migrację Windows Server i SQL Server do Microsoft Azure, migrację baz danych Linux i Open Source do Microsoft Azure, migrację magazynów danych do Microsoft Azure, modernizację aplikacji internetowych w Microsoft Azure oraz Kubernetes w Microsoft Azure;

- postępy na rynku: dodatkowe modele cenowe, program lojalnościowy i nowy sposób wejścia na rynek wdrożone zostaną w lipcu na potrzeby firm, które publikują oferty transakcji na poszerzonym rynku handlowym Microsoft. Modele cenowe obejmują miesięczne i roczne rozliczanie SaaS, opcje niestandardowych rozliczeń za użycie, kontrakty standardowe oraz bezpłatne okresy próbne SaaS, które przechodzą w płatne rozwiązania.

O Microsoft Inspire

Microsoft Inspire daje członkom społeczności partnerów firmy Microsoft dostęp do głównych strategii marketingowych i biznesowych, przywództwa i informacji dotyczących konkretnych rozwiązań klienckich z myślą o wspieraniu partnerów w osiąganiu sukcesu na rynku. Wraz z wartościowymi możliwościami edukacyjnymi w zakresie sprzedaży, marketingu, usług i technologii Microsoft Inspire jest idealnym środowiskiem dla partnerów, którzy mogą zdobywać wiedzę od innych i od firmy Microsoft. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie https://partner.microsoft.com/en-us/inspire.

O Microsoft

Microsoft (Nasdaq: MSFT, @microsoft) umożliwia cyfrowe transformacje w epoce inteligentnej chmury, dając przedsiębiorstwom inteligentną przewagę. Misją firmy jest umożliwienie każdej osobie i każdej organizacji na świecie osiągnąć więcej.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/24227/microsoft_corp_logo226_9217jpg.jpg

Informacja dla redaktorów: dodatkowe informacje, wiadomości i perspektywy firmy Microsoft dostępne są w centrum wiadomości Microsoft pod adresem http://news.microsoft.com. Linki, numery telefonów i stanowiska były zgodne ze stanem faktycznym w dniu publikacji lecz mogły ulec zmianie. W celu uzyskania dodatkowej pomocy dziennikarze i analitycy mogą skontaktować się z zespołem szybkiego reagowania Microsoft lub innymi osobami wymienionymi na stronie http://news.microsoft.com/microsoft-public-relations-contacts.

Źródło: Microsoft Corp.

Źródło informacji: PR Newswire