IMS odzyskuje kontrolę jako udziałowiec większościowy, Sony Pictures Television utrzymuje udziały mniejszościowe w firmie

2019-11-12, 14:44 aktualizacja : 2019-11-12, 14:45
PR Newswire/IMS Internet Media Services
PR Newswire/IMS Internet Media Services
MIAMI, 12 listopada 2019 r. /PRNewswire/ -- Firma Internet Media Services (IMS) doszła do porozumienia z Sony Pictures Television w celu nabycia większości udziałów w firmie reklamy cyfrowej z siedzibą w Miami. Po pozyskaniu wszystkich wymaganych zgód kadra zarządzająca IMS Gaston Taratuta i Ignacio Vidaguren zostaną właścicielami większościowymi i utrzymają kontrolę operacyjną nad działalnością. Koncern Sony Pictures Television pozostanie udziałowcem mniejszościowym.

W 2015 r. koncern Sony Pictures Television nabył udziały większościowe w IMS. Na etapie działalności joint venture firma dokonała nabycia Httpool, przedsiębiorstwa podobnego do IMS działającego w Europie i Azji. Firma doświadczyła wzrostu przez nabycia i rozwój organiczny.

Dziś IMS prowadzi działalność na 34 rynkach i reprezentuje ponad 15 partnerów, w tym między innymi Twitter, Spotify, Snapchat, LinkedIn, Facebook, TikTok, EA i Twitch.

„Sony jest świetnym partnerem. Wspierali nas przez te lata rozwoju, kiedy to zwiększyliśmy naszą działalność o ponad 200% - skomentował Gaston Taratuta z IMS. - W przyszłości planujemy dodatkową ekspansję geograficzną i nowe produkty, co pozwoli nam na ugruntowanie strategii globalnego przedsiębiorstwa, które wnosi Dolinę Krzemową na rynki wschodzące przez pełnienie roli partnera sprzedaży reklam na wyłączność”.

Warunki transakcji nie zostały opublikowane.

O Internet Media Services

Internet Media Services (IMS) to wiodące przedsiębiorstwo komunikacji i marketingu cyfrowego, które nawiązuje współpracę z szybko rozwijającymi się przedsiębiorstwami dążącymi do zwiększenia zasięgu rynkowego. IMS pomaga markom reklamodawców przyciągnąć uwagę i osiągnąć wzrost przez ekosystem współpracy handlowej na wyłączność. Wiodące organizacje, w tym LinkedIn, Spotify, Twitter, Warner Music, TikTok, Twitch, EA Games, Verizon Media, Snapchat i Facebook pracują z IMS na wyłączność w celu rozbudowania obecności w Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji. IMS ma swoją siedzibę w Miami, a biura firmy znajdują się także w Brazylii, Meksyku, Argentynie, Kolumbii, Chile, Panamie, Peru, Ekwadorze, Urugwaju, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Szwajcarii, Rosji, Indiach, Hongkongu, Polsce, Estonii, Łotwie, Litwie, Bułgarii, Czechach, Chorwacji, Grecji, na Węgrzech, w Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowenii, Słowacji, na Ukrainie, w Indonezji i Malezji.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.imscorporate.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/713864/Logo_IMS_SinTag_Logo.jpg

Źródło: IMS Internet Media Services

Źródło informacji: PR Newswire

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne