Arthur D. Little przejmuje Cutter Consortium oraz Presans, aby zwiększyć potencjał otwartego konsultingu

2020-06-02, 11:28 aktualizacja : 2020-06-02, 11:32

LONDYN--(BUSINESS WIRE)-- Arthur D. Little (ADL) ogłosił przejęcie Cutter Consortium, firmy badawczej w dziedzinie technologii biznesowych z siedzibą w USA; oraz Presans, wywodzącego się z Francji, wiodącego gracza z zakresu otwartej przemysłowej innowacyjności. Poprzez połączenie własnego doświadczenia z istniejącą społecznością niezależnych ekspertów, ADL rozbudowuje swój doradczy ekosystem, aby stworzyć wartościową propozycję na miarę następnych pokoleń, zasilaną przez otwarty konsulting i otwarte rozwiązywanie problemów.

Cutter Consortium (www.cutter.com) pomaga organizacjom radzić sobie z zakłóceniami cyfrowymi modeli biznesowych oraz wykorzystywać nowe technologie w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej i realizowania misji z sukcesem. Poprzez swoje badania, doradztwo, szkolenia i programy nauczania - wszystkie prowadzone przez rozpoznawanych na całym świecie liderów - Cutter wprowadza innowacyjne rozwiązania dla tysięcy swoich klientów na całym świecie. Eksperci Cutter wykonali przełomową pracę w obszarach od architektury cyfrowej po technologię cyfrową, sprawność przedsiębiorstw, analizę danych oraz przywództwo cyfrowe, zrównoważone innowacje. Podstawą działalności firmy jest usługa członkowska, która zapewnia klientom cenny dostęp do ekspertów i ich spostrzeżeń.

Presans (www.presans.com) jest wiodącą, opartą na analizie danych platformą, dedykowaną przemysłowym otwartym innowacjom i otwartemu rozwiązywaniu problemów. Dzięki najnowocześniejszym technologiom opartym na big data i sztucznej inteligencji, a także na zespole byłych kierowników badań i innowacji posiadających głęboką wiedzę z zakresu innowacji, Presans korzysta z sieci ponad 6 milionów ekspertów na całym świecie. Presans dostarcza szereg wysokiej jakości otwartych usług innowacyjnych, przyczyniając się do przyspieszania procesu decyzyjnego i usuwania przeszkód naukowych i technologicznych. Presans świadczył usługi dla ponad 50 międzynarodowych grup przemysłowych i dostarczył ponad 100 innowacyjnych projektów w Europie, USA i na Bliskim Wschodzie.

„Arthur D. Little stosuje podejście +otwartego doradztwa i otwartego rozwiązywania problemów+ oraz do każdego zadania zapewnia najlepszych światowych ekspertów, aby dopełnić swoje mocne strony - komentuje Ignacio García Alves, przewodniczący oraz CEO Arthur D. Little. - Wierzymy, że otwarty konsulting to przyszłość. Dzięki podwójnemu przejęciu Cutter i Presans mamy możliwość rozbudować nasz ekosystem otwartego konsultingu oraz otwartego rozwiązywania problemów, oferując naszym klientom dostęp do ekspertów, spostrzeżenia na najwyższym poziomie i zróżnicowane doświadczenie w ujednolicony sposób”.

„Członkowie zespołu Cutter natychmiast zgrali się z kolegami z ADL. Łączy nas to, że koncentrujemy się na innowacjach, które w przypadku ADL sięgają do korzeni i kładziemy nacisk na dostarczanie niestandardowych, wiodących rozwiązań. Co więcej, ponad 40 biur ADL w 30 krajach dało platformie Cutter jeszcze większą możliwość pomagania swoim klientom na całym świecie” - mówi Karen Coburn, CEO Cutter Consortium.

„Od momentu powstania w inkubatorze startupów École Polytechnique, Presans angażował najlepszych ekspertów na świecie, głównie aby pomagać swoim klientom rozwiązywać złożone problemy techniczne - mówi Albert Meige, założyciel Presans. - Presans obecnie rozwiązuje coraz więcej problemów na styku doradztwa strategicznego oraz wiedzy naukowej i technicznej. Nadszedł więc czas, aby Presans wzmocnił się, łącząc siły z Arthur D. Little”.

Wspólnie z Cutter i Presans, ADL umocni swoją pozycję w obszarze technologii cyfrowej i informatycznej oraz innowacyjności przemysłowej, w szczególności w przełomowej innowacyjności i rozwiązywaniu problemu zbieżności. Co więcej, poprzez przejęcie technologicznej platformy Presans, ADL przyspiesza inwestowanie w sztuczną inteligencję i naukę maszyn, aby rozwinąć najnowocześniejsze usługi dla swoich klientów.

Cutter Consortium oraz Presans będą kontynuować działania pod obecną marką, z tymi samymi zespołami zarządzającymi, jednocześnie korzystając z możliwości, inwestycji i światowej ekspozycji ADL.
 
Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200602005072/pl/.

Źródło: Arthur D. Little

KONTAKT:

Cate Bonthuys

Catalyst Comms

tel. +44 7746 546773

e-mail: cate@catalystcomms.co.uk

Źródło informacji: Business Wire