B360 to najnowszy kompatybilny z siecią 5G laptop klasy rugged firmy Getac, który łączy największą dostępną szybkość, jasność ekranu i wytrzymałość obudowy

2020-06-03, 10:00
PR Newswire/Getac
PR Newswire/Getac
Najlepsze funkcje, doskonała łączność i wysoka jakość konstrukcji tworzą nowe rozwiązanie zapewniające dużą wytrzymałość.

WARSZAWA, Polska, 3 czerwca 2020 r. /PRNewswire/ -- Firma Getac zaprezentowała dzisiaj po raz pierwszy nowy laptop B360 o wzmocnionej konstrukcji, który wyznacza nowy standard innowacyjności w segmencie komputerów klasy rugged. Zaprojektowany pod kątem kompatybilności z siecią 5G laptop B360 może pochwalić się procesorem o największej w swojej klasie szybkości, a także najwyższą dostępną jasnością ekranu i mocną, niezawodną konstrukcją, stanowiąc najnowocześniejsze rozwiązanie mobilne przeznaczone do pracy w trudnych warunkach.

Najszybszy, najjaśniejszy, najwytrzymalszy

B360 posiada procesor Intel(R) Core(TM) 10. generacji, co czyni go najszybszym laptopem klasy rugged na rynku, zapewniającym możliwość jednoczesnego korzystania z dużej liczby aplikacji bez żadnego wpływu na wydajność pracy komputera. Laptop posiada w standardzie ekran full HD o jasności 1400 nitów - największej dostępnej w ofercie komputerów Getac - nie mając pod tym względem konkurencji w klasie rugged.

Konstrukcje wszystkich rządzeń Getac projektowane i wykonywane są tak, by zapewniać wysoką odporność i niezawodną pracę w trudnych warunkach. Model B360 nie stanowi tu wyjątku. Stopień szczelności IP66 zapewnia pełną ochronę przed kurzem, a także silnymi strumieniami wody i zalaniem. Ponadto działające urządzenie wytrzymuje upadek z wysokości ok. 1,8 m, a dowodem wytrzymałości jego obudowy jest uzyskany niedawno certyfikat MIL-STD 810H.

Dostępny w dwóch modelach branżowych

B360 opracowano w ramach programu Getac Select(TM) na bazie bogatego doświadczenia branżowego Getac w konstruowaniu wytrzymałych komputerów do specjalnych zastosowań przemysłowych. W dniu premiery firma oferuje dwa modele tego laptopa: B360, który doskonale nadaje się do pracy w sektorach bezpieczeństwa publicznego, produkcji i energii elektrycznej, oraz B360 Pro, wersję dostosowaną do potrzeb sektora zbrojeniowego.

- B360: poza najlepszą na rynku szybkością, jasnością i wytrzymałością model B360 posiada najcieńszą konstrukcję w klasie rugged. Przy grubości i wadze wynoszących odpowiednio 34,9 mm i 2,32 kg urządzenie może być noszone i obsługiwane przez dłuższy czas, nie powodując zmęczenia użytkownika. Mimo kompaktowego współczynnika kształtu model B360 może pochwalić się dużym, 13,3-calowym ekranem LumiBond(R) 2.0, który zapewnia maksymalną użyteczność w każdych warunkach. Najnowsza karta Wi-Fi w standardzie 802.11ax pozwala na korzystanie z bezprzewodowego internetu o prędkości trzykrotnie przekraczającej poprzednie generacje. Ponadto laptop wyposażony jest w dwa akumulatory typu hot swap umożliwiające ich wymianę w trakcie pracy, natomiast opcjonalny GPS zapewnia możliwość łatwego i szybkiego wyświetlania map, dokonywania pomiarów i śledzenia w terenie.

Z kolei dostępny opcjonalnie czytnik kodów kreskowych ułatwi i przyspieszy gromadzenie danych na miejscu zdarzenia.

- B360 Pro: model B360 Pro posiada zasadniczo tę samą specyfikację techniczną co B360, przy czym wyposażono go w kilka dodatkowych funkcji i opcji niezbędnych do pracy personelowi wojskowemu. Zastosowane w nim akumulatory Hot Swap o wysokiej pojemności gwarantują jeszcze dłuższy czas pracy urządzenia, natomiast dodatkowe porty szeregowe umożliwiają podłączenie starszego i/lub modyfikowanego sprzętu wojskowego bezpośrednio do urządzenia. Istnieje również opcja wyposażenia w zintegrowaną kartę PCMCIA i ExpressCard albo podłączenia zewnętrznej karty graficznej, jak również napędów DVD lub Blu Ray.

„Wprowadzając na rynek model B360, firma Getac jeszcze raz podniosła poprzeczkę dla całego segmentu komputerów klasy rugged - powiedział przedstawiciel Getac, Rowina Lee, wiceprezes Globalnego Centrum Sprzedaży i Rozwoju Biznesu. - Po raz pierwszy klienci z najróżniejszych branż otrzymają największą szybkość, jasność i wytrzymałość w jednym urządzeniu, których nie uzyskano kosztem innych parametrów".

Dostępność

Model B360 jest już dostępny w sprzedaży. Model B360 Pro trafi do sprzedaży w dniu 3 lipca 2020 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.getac.com.

Getac

Getac Technology Corporation to spółka należąca do grupy MiTAC-Synntex Business (w 2019 r. grupa odnotowała roczny przychód na poziomie 40 mld USD). Firma powstała w 1989 r. jako joint venture z GE Aerospace w celu dostarczania elektroniki na potrzeby sektora zbrojeniowego. Obecnie Getac w swojej ofercie posiada notebooki klasy rugged o wzmocnionej konstrukcji i tablety przeznaczone nie tylko dla wojska, ale również dla branży motoryzacyjnej i przetwórczej, policji, straży pożarnej, a także użytkowników z branży energetycznej, produkcyjnej, transportowej i logistycznej. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.getac.com.

Zdjęcie: https://mma.prnewswire.com/media/1176022/B360_Getac.jpg

Logo: https://mma.prnewswire.com/media/1007166/Getac_Logo.jpg

Źródło: Getac

KONTAKT:

Chris Gibbs

e-mail: chris.gibbs@flipsidegroup.com

Źródło informacji: PR Newswire