Casio wprowadza na rynek zegarki z serii MT-G z nowo opracowaną konstrukcją Dual Core Guard

2020-09-24, 14:32 aktualizacja : 2020-09-24, 14:34
CASIO COMPUTER CO., LTD
CASIO COMPUTER CO., LTD

TOKIO, 24 września 2020 r. /PRNewswire/ -- Spółka Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek najnowszych egzemplarzy zegarków odpornych na wstrząsy z linii G-SHOCK. Nowe modele MTG-B2000 należą do serii zegarków MT-G, znanych ze struktury, która łączy najlepsze cechy metalu i żywicy. MTG-B2000 ma innowacyjną strukturę Dual Core Guard, która podkreśla piękno metalu i związane z nim wrażenia dotykowe przy zachowaniu średniej wielkości koperty.

Nowe zegarki MTG-B2000 bazują na konstrukcji Metal Core Guard wcześniejszych modeli serii MT-G – zastosowano w nich nową konstrukcję Dual Core Guard, która obejmuje kopertę z żywicy wzmocnioną włóknem węglowym, wykorzystując jego lekkość i trwałość. Zegarek posiada podwójną strukturę z karbonową kopertą o konstrukcji skorupowej, która płynnie łączy przednią i tylną część koperty. Struktura jest otoczona metalową ramą, co nadaje zegarkowi wyrafinowany metalowy wygląd, kiedy patrzy się na niego z przodu i z boku. Nowa konstrukcja powoduje, że część metalowa zegarka jest bardziej widoczna, a jednocześnie zachowano popularną średnią wielkość koperty i wagę, którą docenili użytkownicy w zegarku MTG-B1000, który pojawił się w sprzedaży w 2018 r. Zegarki MTG-B2000 wyposażono także w system Triple G Resist, aby zapewnić im odporność na wstrząsy związane z upuszczeniem, działanie grawitacji odśrodkowej i wibracje, zapewniając trwałość.

Modele MTG-B2000BD i MTG-B2000D wyposażono w nowe paski z wielowarstwowego kompozytu z większą zawartością żywicy w połączeniu z elementami metalowymi. Obydwa modele są o około 15% lżejsze niż ich poprzednik*. MTG-B2000B ma miękki pasek z uretanu, który zapewnia większą wygodę noszenia i optymalne dopasowanie, a jednocześnie podkreśla silne wrażenia jakie wywołuje ten zegarek.

* MTG-B1000D (wprowadzony na rynek w 2018 r.)

Nowe zegarki są pierwszymi z serii MT-G, które wyposażono w trzy silniki cewkowe z myślą o sprawnym działaniu wskazówek. Oprócz odbierania radiowych sygnałów kalibracji czasu zegarek automatycznie koryguje czas po sparowaniu ze smartfonem dzięki specjalnej aplikacji. Do pozostałych niezwykłych funkcji należy automatyczne dostrajanie czasu do miejscowej strefy czasowej przy ich zmianie bez potrzeby ingerencji użytkownika. Dzięki tym funkcjom MTG-B2000 są idealnymi modelami w kategorii zegarków odpornych na wstrząsy dla osób ze środowiska biznesowego.

Oficjalna strona internetowa G-SHOCK: https://world.g-shock.com/

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1278106/MTG_B2000BD.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1278105/CASIO_2.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1278104/CASIO_2.jpg

Źródło: CASIO COMPUTER CO., LTD

Źródło informacji: PR Newswire