W Fuzji wystartowała budowa biurowców dla Fujitsu

2020-09-29, 14:35 aktualizacja : 2020-09-29, 14:39
Łódzka Fuzja
Łódzka Fuzja
Łódzka Fuzja - wielofunkcyjny kwartał miejski realizowany przez Echo Investment - wkroczył w kolejną fazę prac. Na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera rozpoczęła się budowa dwóch nowych biurowców, które stanowić będą integralną część nowej przestrzeni miejskiej zlokalizowanej w samym sercu Łodzi. Najemcą powierzchni biurowej została firma Fujitsu Polska GDC.

Nowoczesna przestrzeń biurowo-usługowa, funkcjonalna powierzchnia pozwalająca na elastyczną aranżację biur, a także lokalizacja w centrum miasta na pofabrycznych terenach – to wszystko zaoferują w Fuzji powstające tu biurowce. Za ich projekt architektoniczny odpowiada pracownia Medusa Group.

„Wbicie łopaty pod budowę biurowców Fuzji, to nie tylko ważny etap realizacji tego projektu. To również mocny sygnał, że w czasie, kiedy cały świat mierzy się z pandemią, łódzki rynek nadal się rozwija i takie projekty, jak Fuzja umacniają jego pozycję na gospodarczej mapie Polski i Europy. Nowo powstające biurowce wkomponują się nie tylko w zabytkowy charakter tego miejsca, ale także w biznesowy charakter Łodzi, która postrzegana jest jako otwarte i przyjazne przedsiębiorcom miejsce do prowadzenia swojego biznesu” - mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Budynki, w których swoją siedzibę będzie miało Fujitsu, zaoferują łącznie 19900 mkw. Powierzchni. Biurowce będą miały odpowiednio pięć i sześć kondygnacji naziemnych oraz jedną kondygnację podziemną, gdzie znajdzie się m.in. parking dla 300 rowerów.

„Strategia Echo Investment jest oparta na odpowiedzialności za współtworzenie dobrych miast. Fuzja jest tego doskonałym przykładem. Ten historyczny teren przez wiele lat był dla łodzian zamknięty i niedostępny. Pracujemy nad tym, by znów stał się pełnoprawną częścią Łodzi, by integrował, zaspokajał potrzeby, stał się tłem dla zrównoważonego, miejskiego stylu życia” - mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

„Fuzja jest dla nas naturalnym wyborem, jeśli chodzi o nową wspólną lokalizację naszego zespołu w Łodzi. Biurowce przy Tymienieckiego zapewnią nam to, czego potrzebujemy: wysoki standard, a także dogodną lokalizację z ofertą handlową, restauracyjną i rozrywkową” - mówi Aleksandra Durzyńska-Prochowska, dyrektor zarządzająca Fujitsu Poland GDC.

Fuzja to 8 ha pofabrycznego terenu. Cały projekt będzie składał się z czterech apartamentowców, a także z biur o łącznej powierzchni około 40 tys. mkw. W historycznych budynkach znajdzie się przestrzeń na usługi, sklepy i restauracje. Powstaną nowe place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone, które zajmą prawie 4 ha.

Źródło informacji: Beyond Public Relations Sp. z o.o.