Casio wprowadza model EDIFICE powstały we współpracy z Honda Racing

2020-09-29, 18:41 aktualizacja : 2020-09-29, 18:47
PR Newswire/CASIO COMPUTER CO., LTD
PR Newswire/CASIO COMPUTER CO., LTD

TOKIO, 29 września 2020 r. /PRNewswire/ -- Spółka Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła premierę EFS-560HR, najnowszego modelu powstałego we współpracy z Honda Racing należącego do linii EDIFICE - wydajnych metalowych zegarków z chronografem opartej na markowej koncepcji „szybkości i inteligencji".

Honda Racing odnosi się do działalności spółki Honda Motor Co., Ltd. w sportach motorowych na całym świecie. Firma znalazła się ostatnio w centrum uwagi jako dostawca jednostek napędowych do zespołu Formuły 1 Scuderia AlphaTauri [TM], którego Casio jest oficjalnym partnerem. Współpraca pomiędzy Honda Racing i EDIFICE, które mają wspólne japońskie korzenie, wyrosła z pasji obu firm do korzystania z najnowocześniejszych technologii w swojej światowej działalności.

Nowy zegarek EFS-560 HR to już czwarty model opracowany we współpracy z Honda Racing. Czerpie on inspirację z toru wyścigowego, który symbolizuje nić łączącą opracowywane przez Hondę sprawdzone w wyścigach technologie, które trafiają następnie do samochodów osobowych, z rozwijaniem technologii zegarkowych przez EDIFICE, które uwzględnia sugestie zespołów wyścigowych. Przy projektowaniu zegarka wzięto pod uwagę każdy, nawet najdrobniejszy detal, od wyjątkowego wykończenia na tarczy, które przypomina asfaltową nawierzchnię toru, po czerwone akcenty na obwodzie tarczy i subtarczy, przywodzące na myśl krawężniki.

Bezel wykonano z włókna węglowego, które jest powszechnie stosowane w sportach motorowych. Aby przetrzymać trudne warunki, w których pracują mechanicy wyścigowi, pasek pokryty jest tkaniną CORDURA [TM]  z wstawkami z włókna kevlarowego [TM]. Szkiełko wykonane z odpornego na zarysowania kryształu szafirowego i system baterii słonecznych stanowią o najwyższych walorach praktycznych zegarka. Na tarczy, pasku i tylnej części koperty znajduje się logo Honda Racing. Specjalny model trafia na rynek w wyjątkowym opakowaniu, które powinno spodobać się fanom Honda Racing.

Kevlar [TM] jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym E.I. du Pont de Nemours and Company.

EFS-560HR: https://products.edifice-watches.com/asia-mea/en/_detail/EFS-560HR-1A/

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1282425/EDIFICE.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1282426/EDIFICE_2.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1282427/EFS_560HR.jpg

Źródło: CASIO COMPUTER CO., LTD

Źródło informacji: PR Newswire