Trzy nowoczesne ambulanse dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

2022-09-14, 07:00 aktualizacja: 2022-10-04, 15:24
Fot. malopolska.pl
Fot. malopolska.pl
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało trzy nowoczesne ambulanse zakupione w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny 3. Na zakup pojazdów, przeznaczono blisko 1,2 mln z funduszy europejskich.

Nowe karetki będą służyć Zespołom Ratownictwa Medycznego w Skale, Wieliczce oraz w Krakowie – Nowej Hucie. 

W związku z zakupem nowych karetek z floty Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wycofane zostaną trzy ambulanse, które w najbliższym czasie przekazane zostaną w ramach pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

„Dzięki już trzeciej edycji programu możemy przekazać kolejne trzy karetki, które będziecie używali niosąc pomoc Małopolanom i naszym gościom. W pewnym sensie jest pewna ciągłość między Małopolską Tarczą Antykryzysową a Małopolską Tarczą Humanitarną, bowiem będziemy mogli też przekazać trzy starsze, ale w pełni sprawne, wycofane z pogotowia karetki do Obwodu Lwowskiego, z którym mamy współpracę” – mówił Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski 

Łączny koszt zakupu pojazdów wyniósł niemal 1,5 mln zł, z czego blisko 1,2 mln zł pochodzi z funduszy europejskich w ramach programu MTA 3. 

Projekt realizowany jest od 1 czerwca br., jego główny cel to dalszy rozwój usług zdrowotnych w zakresie zwalczania epidemii COVID-19. 

kz/