Teleexpress Inwestycyjny: PPK i PPE - czyli więcej o Twojej emeryturze, ważnym wsparciu od Twojego pracodawcy

2022-05-13, 11:28 aktualizacja : 2022-05-19, 10:28
PPK i PPE - czyli więcej o Twojej emeryturze, ważnym wsparciu od Twojego pracodawcy - grafika
PPK i PPE - czyli więcej o Twojej emeryturze, ważnym wsparciu od Twojego pracodawcy - grafika
W piątek, 20 maja, zapraszamy na trzeci odcinek z cyklu eksperckich rozmów na temat oszczędzania i finansowania. Gościem Teleexpressu Inwestycyjnego będzie Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, z którym porozmawiamy m.in. o korzyściach płynących z oszczędzania w programach: Pracownicze Plany Kapitałowe oraz Pracowniczy Program Emerytalny.

Pracownicze Plany Kapitałowe to powszechny system gromadzenia prywatnych oszczędności przez pracowników, współfinansowany przez pracodawców i państwo. Pracowniczy Program Emerytalny to sposób grupowego oszczędzania w ramach przedsiębiorstwa, gdzie przede wszystkim to pracodawca odkłada środki dla swoich pracowników na prywatną emeryturę.

Jakie są zasady działania tych programów? Jakie korzyści może nam dać oszczędzanie pieniędzy przy wykorzystaniu tych programów? W jaki sposób inwestowane są środki i jak sprawdzić, ile pieniędzy zostało zgromadzonych na naszą emeryturę? Na pytania te odpowie Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zapraszamy do zadawania pytań naszemu gościowi (platforma Zoom, sesja Q&A). Rejestracja na spotkanie: https://bit.ly/3PkwnqY.

Transmisja live: https://biznes.pap.pl, https://debata.infostrefa.tv, https://pap-mediaroom.pl

Partnerem merytorycznym spotkania jest PFR Portal PPK.

Teleexpress Inwestycyjny jest częścią projektu edukacyjnego Strefa Wiedzy Inwestycyjnej, w ramach którego organizowane są rozmowy i debaty dotyczące efektywnego oszczędzania, inwestowania, zarządzania finansami osobistymi, prowadzenia i rozwijania biznesów. Do udziału w spotkaniach zapraszamy praktyków biznesu, inwestorów, ekonomistów, ekspertów rynkowych w swoich dziedzinach, którzy w przystępny sposób będą opowiadać i tłumaczyć zagadnienia inwestycyjne.

Partnerem projektu Strefa Wiedzy Inwestycyjnej jest Klub Inwestorek Indywidualnych.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne