Grupa Sphering przejmuje niemiecką firmę EKA i staje się liderem na rynku systemów kominowych i spalinowych w UE

2023-01-25, 09:18 aktualizacja : 2023-01-25, 09:21

RENNES, France--(BUSINESS WIRE)-- Sphering Group powiększa się o firmę eka-edelstahlkamine założoną 37 lat temu i zlokalizowaną w Untersteinach w Niemczech, co stanowi najważniejszych przejęć w historii Grupy.

To przejęcie, przeprowadzone z sukcesem zaledwie kilka tygodni po przejęciu firmy SFL w Wielkiej Brytanii, podkreśla zdolność Grupy do bycia niekwestionowanym liderem na rynkach działalności przedsiębiorstw wchodzących w skład Grupy.

Po dołączeniu dwóch nowych zakładów produkcyjnych, Grupa zatrudnia obecnie ponad 1000 osób. Główne obszary działania Grupy to rynki we Francji, w Belgii, w Niemczech, we Włoszech, w Polsce, w Wielkiej Brytanii i w Czechach.

Dzięki EKA obrót Grupy wzrasta do 190 mln euro i daje Sphering pozycję lidera na największym rynku Europy. EKA wnosi do grupy Sphering bezkonkurencyjną kombinację technologii i procesów, zapewniającą doskonałą obsługę klientów niemieckojęzycznych w zakresie dostaw przewodów kominowych i wentylacyjnych, zarówno w rozwiązaniach standardowych jak i specjalnych

Sphering po raz kolejny demonstruje siłę swojego zwycięskiego modelu operacyjnego jako kreator swojej branży w krajach Unii Europejskiej. W oparciu o autonomię swoich przedsiębiorstw, sposobu ich działania i produkowanych marek, Grupa tworzy unikalne połączenie lokalnego i globalnego podejścia, które pozwala na lepsze uchwycenie i dopasowanie się do specyficznych potrzeb i przepisów.

W połączeniu z ostatnimi przejęciami, ciągłymi inwestycjami w badania i rozwój we własnym laboratorium WeLab oraz w potencjał wytwórczy, Grupa Sphering stała się aktywnym graczem na rynku UE, spełniającym wszelkie wymagania dotyczące systemów kominowych.

Grupa Sphering jest aktualnie obecna na większości terytoriów europejskich i wciąż przesuwa granice swojej działalności.

Sphering

Grupa Sphering jest wiodącym graczem na europejskim rynku systemów kominowych z obrotem 190 mln euro i ponad 1000 pracowników.

Sphering rozszerza swoją obecność w branży z wiodącymi markami i szeroką gamą produktów przy wsparciu swoich laboratoriów "WeLab" zajmujących się testowaniem i innowacjami.

W skład Grupy wraz ze swoimi markami wchodzą firmy: Apros, Eurotip, Joncoux, Lorflex, MK, SFL i EKA.

W 2019 roku Grupa Sphering obchodziła stulecie istnienia. Wierna swoim historycznym wartościom, Grupa wdrożyła politykę CARE wobec pracowników, klientów i dostawców, zapewniającą ofertę bezpiecznych i wydajnych produktów, z poszanowaniem aspektów środowiskowych i społecznych.

Zaangażowanie pracowników każdego z przedsiębiorstw i stabilność finansowa sprawia, że Grupa udowadnia swój potencjał w zakresie szybkiego, ustrukturyzowanego i zyskownego wzrostu.

Więcej na: www.sphering-group.com 

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230124005568/pl/ 

Źródło: Sphering Group

KONTAKT:
Charlène Salmon
Corporate Communication Manager
e-mail: c.salmon@sphering-group.com 
tel.: +33 6 07 66 59 70

Źródło informacji: Business Wire

Źródło informacji: Business Wire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.