Firma Dar – generalny projektant inżynierii lądowej przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego – otworzyła biuro w Polsce

2023-01-25, 09:41 aktualizacja : 2023-01-25, 09:44
Business Wire
Business Wire

Warszawa, Polska--(BUSINESS WIRE)-- W dniu 16 stycznia firma Dar Al-Handasah Consultants – zwana w skrócie Dar – otworzyła swoje nowe biuro w Polsce pod adresem Aleje Jerozolimskie 142 B, 02-305 Warszawa. Decyzja o otwarciu biura została podjęta po tym, jak firma Dar została wybrana na Generalny Projektant Inżynierii Lądowej przy budowie lotniska wchodzącego w skład Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230124005927/pl/ 

W ceremonii otwarcia wzięli udział: Talal Shair – prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Dar, Danny Aoun – regionalny dyrektor ds. operacyjnych oraz czołowi dyrektorzy firmy i eksperci z branży. Gośćmi uroczystości byli: Mikołaj Wild – prezes zarządu CPK, Piotr Kasprzyk – dyrektor Komponentu Lotniskowego w CPK, przedstawiciel Polskich Linii Lotniczych LOT, Reina Charbel – ambasador Libanu w Polsce, a także interesariusze, urzędnicy i konsultanci reprezentujący polski przemysł lotniczy.

Talal Shair, prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Dar, powiedział: „Mimo że jesteśmy jedną z wiodących na świecie firm konsultingowych ds. projektowania lotnisk i mimo naszego doświadczenia obejmującego lotniska na całym świecie, zachwyciły nas wizja nowego lotniska i ambitne założenia projektu. Więc gdy nasza firma rozpoczęła działalność jako generalny projektant inżynierii lądowej, był to dla nas podwójny zaszczyt. Jesteśmy tu dzisiaj, aby spełnić wszystkie nasze obietnice i dać z siebie jeszcze więcej, wykorzystując naszą doskonałość techniczną i wiedzę konsultingową i tym samym wnieść wkład w budowę wysoce zrównoważonego, przygotowanego na przyszłe wyzwania i odpornego lotniska, które wzmocni połączenia w Europie i sprawi, że Polska stanie się kontynentalnym węzłem komunikacyjnym”.

Danny Aoun, Regionalny Dyrektor ds. Operacyjnych, podkreślił długoterminowe zaangażowanie firmy Dar w Polsce, dodając: „Zapuszczamy tutaj korzenie, aby stworzyć lokalny zespół ekspertów, którzy mogą dostosować ogromną wiedzę i globalne doświadczenie naszej firmy do lokalnego kontekstu, dzięki czemu będziemy mogli wspierać projekty w Polsce i Europie, oferując jeszcze większą wartość dla społeczności w całym kraju i wpływając na ich rozwój”.

Dar

Dar jest jedną z wiodących na świecie firm konsultingowych, świadczącą usługi projektowania, planowania, inżynierii i zarządzania projektami dla wielu różnych sektorów rynku, w tym budynków i miast, transportu i infrastruktury cywilnej, infrastruktury wodnej i środowiska. Firma Dar jest również założycielem Dar Group – wielokrotnie nagradzanej grupy projektowej, inżynieryjnej i konsultingowej o globalnym zasięgu. W 2022 roku Dar Group zajęła 1. miejsce wśród międzynarodowych firm projektujących lotniska, a także 10. miejsce wśród międzynarodowych firm projektowych ogółem, 3. miejsce w kategorii „Budynki” i 6. miejsce w kategorii „Transport” (według serwisu „Engineering News Record”).

www.dar.com

Źródło: AETOSWire

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230124005927/pl/ 

Źródło: Dar Al-Handasah

KONTAKT:
Biuro w Polsce
Sonia Rutkowska
tel.: (+48) 699 891 333
e-mail: Sonia.Rutkowska@dar.com 

Biuro międzynarodowe
Haya Yahya
tel.: 009611790002
e-mail: Haya.yahya@dar.com 

Źródło informacji: Business Wire

Źródło informacji: Business Wire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.