Guizhou intensyfikuje wdrażanie programu „Dane wschodu, obliczenia zachodu”, przyczyniając się do wzmocnienia wzrostu gospodarczego

2023-05-26, 08:39 aktualizacja : 2023-05-26, 08:43
PR Newswire/Huanqiu.com
PR Newswire/Huanqiu.com

GUIYANG, Chiny, 26 maja 2023 r. /PRNewswire/ -- Raport informacyjny opublikowany przez Huanqiu.com:

Z perspektywy ery inteligencji dane służą za „podstawowy zasób” napędzający rozwój gospodarczy, a także są istotnym motorem stymulującym lokalny rozwój gospodarczy w Guizhou.

Na przestrzeni ostatniej dekady Guizhou stworzyło szereg ogromnych centrów danych dla China Mobile, China Unicom, China Telecom, Huawei, Tencent i Apple, intensywnie rozwijając branżę big data. Przedsiębiorstwa związane z big data, takie jak Esgyn, ZK-Vision i Pilot Information, prężnie się rozwinęły, a klaster przemysłowy osiągnął stały wzrost.

Motorem wzrostu gospodarczego w Guizhou są duże zbiory danych. Statystyki wykazują, że średnia stopa wzrostu gospodarczego Guizhou jest najwyższa w Chinach w ciągu dziesięciu lat od 2011 do 2021 roku – wzrost o 248,8%, podczas gdy PKB Guizhou osiągnął 2 016,46 miliardów juanów w 2022 roku, przy wzroście o 70,60 miliardów juanów w porównaniu z 2021 rokiem.

W 2022 r. Guizhou oficjalnie stało się jednym z krajowych węzłów obliczeniowych w ramach programu „Dane wschodu, obliczenia zachodu", natomiast Gui'an znalazło się wśród 10 krajowych klastrów centrów danych w Chinach. Na potrzeby budowy strefy rozwoju i innowacji gospodarki cyfrowej Guizhou intensyfikuje budowę infrastruktury cyfrowej nowej generacji, takiej jak centra danych, sieci obliczeniowe i 5G, koncentrując się na wspomnianym programie, aby nieustannie optymalizować układ przemysłowy centrów danych.

Pod względem centrów danych do końca marca w Guizhou powstało łącznie 18 dużych i ogromnych centrów danych, w tym 8 ogromnych centrów danych. Ich pojemność serwerów przekracza 2,25 miliona jednostek, a wskaźnik obciążenia szaf wynosi do 60,53%.

Jeśli chodzi o infrastrukturę informatyczną, do końca marca w Guizhou uruchomiono 2 362 nowe stacje bazowe 5G. Łącznie zainstalowano 87 tys. stacji bazowych 5G i 1 916 miliona kilometrów kabli optycznych.

Pod koniec kwietnia bieżącego roku główna baza obliczeniowa dla pierwszej fazy Krajowego Węzła (Guizhou) Krajowej Zintegrowanej Sieci Obliczeniowej weszła w końcową fazę debugowania sprzętu i wkrótce zostanie uruchomiona. Stanie się ona oknem do wysyłania mocy obliczeniowej w prowincji Guizhou i zapewni najwyższej jakości usługi obliczeniowe dla zainteresowanych przedsiębiorstw w Guizhou, a nawet w całym kraju.

Jednocześnie Guizhou promuje dwa kluczowe projekty w Nowym Dystrykcie Gui'an - Centrum Danych NetEase i Centrum Danych Midea Cloud, których inwestycje przekraczają 1 miliard juanów, wzmacniając tym samym realizację programu „Dane wschodu, obliczenia zachodu" oraz przyczyniając się do budowy krajowej bazy wsparcia komputerowego.

Opierając się na fundamentach stworzonych przez układ branży big data na przestrzeni lat, koniunktura inwestycyjna w powiązanych branżach w Guizhou systematycznie się poprawia. Według informacji Biura Big Data Guizhou w pierwszym kwartale 2023 r. prowincja Guizhou zakończyła inwestycję w wysokości 8 078 mld juanów w dziedzinie dużych zbiorów danych, w tym 1 499 mld juanów na inwestycje w program „Dane wschodu, obliczenia zachodu".

W celu stworzenia ekologicznego środowiska dla innowacyjnego rozwoju gospodarki cyfrowej Guizhou przeprowadzi również w tym roku działania pod hasłem „Roku Budowy Projektów Big Data" w całej prowincji, dokładając starań, aby ukończyć inwestycję w wysokości 20 miliardów juanów w dziedzinie dużych zbiorów danych i wprowadzić ponad 200 projektów gospodarki cyfrowej o intensywnym wzroście.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2083933/Tencent_Seven_Star_Data_Center_in_Guizhou_Source_IC_photo.jpg 

Źródło: Huanqiu.com

Źródło informacji: PR Newswire

Źródło informacji: PR Newswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.