Nieprzerwane wysiłki Shanghai Electric w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu zostały wyróżnione przez Ogólnopakistańskie Stowarzyszenie Przedsiębiorstw Chińskich

2021-03-04, 16:00 aktualizacja : 2021-03-04, 16:03

SZANGHAJ, 4 marca 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka Shanghai Electric („Spółka”) (SEHK: 02727, SSE: 601727), najważniejszy na świecie producent i dostawca urządzeń do wytwarzania energii elektrycznej, urządzeń przemysłowych i usług integracyjnych, otrzymała doroczną nagrodę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu od oddziału APCEA (All-Pakistan Chinese Enterprises’ Association - Ogólnopakistańskie Stowarzyszenie Przedsiębiorstw Chińskich) w Karaczi. Nagroda ta jest wyrazem uznania dla wkładu przedsiębiorstwa w rozwój społeczny regionu w 2020 roku oraz jego aktywnego zaangażowania w działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu.

„To dla nas prawdziwy zaszczyt otrzymać takie wyróżnienie od APCEA. Shanghai Electric zamierza kontynuować promowanie rozwoju Chińsko-Pakistańskiego Korytarza Gospodarczego w przyszłości i dążyć do zapewnienia sprawnej budowy i eksploatacji projektu Thar Block-1 obejmującego zintegrowaną kopalnię węgla i elektrownię. Jednocześnie pozostajemy konsekwentnie zaangażowani w promowanie rozwoju pakistańskich projektów energetycznych, które przyniosą korzyści szerszej społeczności lokalnej” – powiedział Meng Donghai, dyrektor generalny Thar Coal Block-1 Power Generation Company.

Projekt Thar Block-1 obejmujący zintegrowaną kopalnię węgla i elektrownię („Projekt”) ucierpiał w ubiegłym roku w wyniku pandemii COVID-19, która negatywnie wpłynęła na lokalną społeczność w mieście Mithi i w całej prowincji Sindh. Pełniąc rolę wykonawcy projektu, Shanghai Electric niezwłocznie zareagowała na wprowadzenie przez pakistański rząd środków blokujących w marcu 2020 r., ściśle współpracując z rządem Sindh przy udzielaniu pomocy mieszkańcom w tym trudnym okresie.

W kwietniu firma przekazała niezbędne zaopatrzenie dla pakistańskiej 441. Brygady Piechoty, co miało zapewnić bezpieczeństwo jej żołnierzom. Spółka Shanghai Electric przekazała również dostawy dla miasta Mithi oraz materiały ochronne, zboże i olej, które pomogły lokalnym zespołom w rozwiązaniu problemu niedoboru żywności i odzieży w zubożałych wioskach. Ponadto w lipcu Thar Coal Block-1 Power Generation Company wraz z Sino Sindh Resources Company w imieniu Shanghai Electric przekazały 6 milionów rupii prowincji Sindh na utworzenie funduszu interwencyjnego Corona Virus Emergency Fund, przeznaczonego na wsparcie lokalnych władz i społeczności w walce z epidemią.

Jednocześnie w ramach projektu podejmowane są próby przezwyciężenia licznych trudności i przyspieszenia realizacji, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności ze środkami zapobiegania i kontroli pandemii. Prace związane z wykonaniem i otwarciem głównej konstrukcji stalowej zakładu zakończyły się w lipcu 2020 roku, stwarzając solidne podstawy do terminowej realizacji kolejnych etapów projektu.

Blokada kraju i ograniczenia w podróżowaniu spowolniły postępy w pracach budowlanych nad projektem w szczytowym momencie pandemii w Pakistanie w zeszłym roku. Aby szybko zareagować na sytuację kryzysową, Shanghai Electric zorganizowała loty czarterowe w celu wysłania inżynierów i pracowników, co przyczyniło się do przyspieszenia postępów projektu, równolegle z czterema tonami środków ochrony osobistej, artykułów pierwszej potrzeby, materiałów biurowych i leków ratunkowych przeznaczonych również dla pracowników znajdujących się na terenie budowy.

W ciągu ostatniego roku Shanghai Electric nieustannie podejmuje wysiłki w celu promowania lokalnego zatrudnienia w prowincji Sindh. W styczniu 2021 r. przy realizacji Projektu pracowało ponad 5 000 osób, z czego ponad 75% stanowili pracownicy miejscowi. Shanghai Electric zorganizowała specjalne szkolenia przed rozpoczęciem pracy, aby pomóc pracownikom poprawić ich umiejętności zawodowe, a także zatrudniła doświadczonych chińskich techników, którzy przekazali swoje umiejętności, wiedzę i doświadczenie miejscowym robotnikom. W październiku 2020 roku, aby zachęcić miejscowych spawaczy do zaprezentowania swojej fachowej wiedzy, przedsiębiorstwo energetyczne zorganizowało zawody w lutowaniu.

Projekt Thar Block-1 obejmujący zintegrowaną kopalnię węgla i elektrownię został opracowany przez spółkę Shanghai Electric w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku i jest priorytetowym projektem współpracy energetycznej w ramach Chińsko-Pakistańskiego Korytarza Gospodarczego (CPEC). Wpisuje się to również w dążenie rządu Pakistanu do poprawy bezpieczeństwa energetycznego i obniżenia średniego kosztu wytwarzania energii poprzez odejście od importowanego paliwa na rzecz lokalnego węgla.

Projekt jest realizowany przy rocznych zdolnościach produkcyjnych wynoszących 7,8 mln ton węgla i obejmuje dwie 660-megawatowe elektrownie węglowe, które mogą wytwarzać przystępną cenowo i niezawodną energię elektryczną dla około 4 mln pakistańskich gospodarstw domowych przy wykorzystaniu technologii przyjaznej dla środowiska.

Materiał filmowy - https://mma.prnewswire.com/media/1448851/video.mp4

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1190744/Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.