Pomimo pandemii Access Finance kontynuuje swoją geoekspansję rozpoczynając operacje w Hiszpanii pod marką AXI Card

2021-05-04, 09:45 aktualizacja : 2021-05-04, 09:46
Ambicją spółki jest osiągnięcie ponad 100 000 aktywnych użytkowników kart w 2023 roku.

SOFIA, Bulgaria--(BUSINESS WIRE)-- Access Finance, będąca częścią portfela Management Financial Group ( MFG ) uruchomiła na początku lutego 2021 swoje operacje w Hiszpanii pod marką AXI Card. W pierwszych dwóch miesiącach o kartę kredytową AXI zaaplikowało ponad 16 000 klientów. Obecnie każdego dnia hiszpański zespół AXI zajmuje się setkami wniosków. Access Finance prowadzi już z sukcesami operacje w Bułgarii, Rumunii i Polsce wykorzystując do tego marki White Card ( Bułgaria ) oraz AXI Card w Bułgarii, Rumunii i Polsce.

„AXI Card w Polsce zadebiutowała w lipcu 2018 z identycznym modelem biznesowym jaki sprawdził się w Bułgarii i Rumunii. Stopniowo model coraz bardziej dostosowywaliśmy do lokalnych potrzeb i innych zachowań klientów. Obecnie na rynku jesteśmy praktycznie jedynym aktywnie działającym podmiotem wydającym karty w takiej formule. Co miesiąc o kartę AXI wnioskuje ponad 10 tys. osób, akceptujemy klientów, których historia finansowa jest trudniejsza niż możliwa do zaakceptowania przez banki jak również często firmy pożyczkowe. Od naszych potencjalnych klientów wymagamy jednak pewnej formy kontaktu fizycznego, ponieważ kartę musimy dostarczyć pod wskazany adres. Co w zamian otrzymuje nasz klient? Ofertę, wciąż powiększamy jednak najważniejsze cechy naszej karty: brak opłat, gdy nie jest używana, brak opłat za wydanie karty, darmowe bankomaty, możliwość regulowania rachunków limitem z karty, okresy bezkosztowe dla nowych i aktualnych klientów, promocje i konkursy z nagrodami, aplikacja mobilna i bezpieczne zarządzanie transakcjami w internecie. W centrum naszego działania jest zawsze klient i jego zadowolenie z elastycznego produktu dzięki czemu ich baza wciąż się powiększa. Nasi klienci nastawieni są na długofalową relację, wciąż istotną grupę stanowią klienci, którzy kartę po raz pierwszy użyli w 2018 roku! W planach na najbliższe 3 lata mamy dynamiczny wzrost zarówno bazy naszych aktywnych klientów, jak i rozwój dodatkowych cech produktu. Szczególnie istotni są dla nas nasi partnerzy handlowi, wciąż nawiązujemy nowe relacje, prowadzimy integracje systemowe co przynosi wymierne efekty i pozwala realizować założone cele” – skomentował Marcin Ciesielski, dyrektor generalny oddziału w Polsce.

Zalet karty AXI jest wiele – niższe oprocentowanie w porównaniu z konkurencją, istotnie wyższy poziom akceptacji klientów w porównaniu z tradycyjnymi kartami kredytowymi banków, brak kosztów utrzymania karty, wypłat z bankomatów, szybki proces weryfikacji i akceptacji. Biorąc pod uwagę elastyczność spłat, klienci AXI Card w całej Europie korzystając z karty mogą zaoszczędzić dużo pieniędzy w porównaniu z innymi liniami kredytowymi i produktami.

AXI Card kieruje swoją ofertę do aktywnych klientów z obszarów miejskich pomiędzy 25. a 60. rokiem życia, którzy mają doświadczenie z technologią oraz mają potrzebę zaspokojenia ewentualnych potrzeb finansowych w okresach pomiędzy otrzymywanymi wynagrodzeniami.

„W ramach naszej misji zapewnienia integracji finansowej dla wszystkich, niezależnie od ich aktualnej kondycji finansowej i statusu społecznego, jesteśmy idealnym rozwiązaniem dla klientów często zaniedbywanych przez instytucje finansowe, którzy również zasługują na szansę na lepsze życie, takich jak emeryci, właściciele małych firm, obcokrajowcy mieszkający w Hiszpanii i inni” - powiedział Dimiter Prodanski, który jest odpowiedzialny za międzynarodowe projekty Access Finance.

„Po udanym rozpoczęciu naszej działalności w Hiszpanii pracujemy już nad otwarciem kolejnego rynku zachodnioeuropejskiego, a także nad naszą ekspansją zagraniczną, koncentrując się na rynku amerykańskim” - powiedział Tsvetan Krastev, dyrektor generalny Access Finance.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210503005415/pl/

Źródło: Management Financial Group

KONTAKT:

Gergana Georgieva

Corporate Communications Manager

e-mail: gergana.s.georgieva@managementfinancialgroup.com

tel. +359884535267

https://managementfinancialgroup.com

Źródło informacji: Business Wire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne