Dante Labs ogłasza powiększenie zespołu finansowego i mianowanie Andre Nel na stanowisko dyrektora finansowego, Dalili Rahmani na stanowisko głównej księgowej, Laury D’Angelo na stanowisko wiceprezydent ds. relacji z inwestorami

2021-09-15, 16:57 aktualizacja : 2021-09-15, 16:58
Oraz Omara Elbakshisha na stanowisko starszego dyrektora.

CAMBRIDGE, Wielka Brytania, Sept. 15, 2021 (GLOBE NEWSWIRE) – Firma Dante Labs, globalny lider w zakresie genomiki i medycyny precyzyjnej, ogłosiła dzisiaj włączenie Andre Nel, Dalili Rahmani, Laury D’Angelo i Omara Elbakshisha do kierownictwa firmy, powiększając w ten sposób swój globalny zespół kierowniczy, aby wesprzeć skalowanie rozwijającej się działalności spółki.

„Z ogromną radością witamy Andre, Dalilę, Laurę i Omara w powiększonym zespole kierowniczym Dante - mówi Andrea Riposati, dyrektor generalny Dante Labs. - W ramach pracy nad zapewnieniem bardziej ludzkiego podejścia do opieki zdrowotnej nasza wspólna wizja przyszłości i rosnące znaczenie genomiki w opiece zdrowotnej pomogą nam wyjść naprzeciw dotąd niezaspokojonym potrzebom naszych klientów od sekwencjonowania całego genomu przez odkrywanie i opracowywanie leków po testy na COVID”.

Wspomniani liderzy dołączą do zespołu finansowego spółki Dante i pomogą zwiększać skalę działalności ukierunkowanej na dostarczanie globalnej marki testów i usług przyczyniających się do uzyskania lepszych rezultatów leczenia u ludzi na całym świecie.

Liderem zespołu będzie Andre Nel dołączający do firmy Dante Labs jako dyrektor finansowy. Andre wnosi ponad 20-letnie doświadczenie w zapewnianiu wysokiej jakości strategicznego i operacyjnego wsparcia finansowego dla globalnych multimiliardowych organizacji, takich jak Pfizer czy Illumina. Ostatnio Andre piastował stanowisko wiceprezydenta ds. finansów w spółce Illumina (NASDAQ: ILMN) w San Diego.

Dalila będzie w Dante Labs pełnić rolę głównej księgowej. Wcześniej pracowała z Andre w spółce Illumina na stanowisku szefowej kontrolingu i usług współdzielonych w regionie EMEA. Ostatnio odpowiadała w spółce Illumina za zarządzanie zespołem finansów komercyjnych, specjalizowała się w prognozach finansowych, budżetowaniu, partnerstwie biznesowym i zarządzaniu. Przed przejściem do firmy Illumina rozpoczęła karierę jako audytorka w spółce Ernst & Young. Dalila może pochwalić się pracą w branży biotechnologii i tytułem magistra w dziedzinie księgowości i finansów. Jej doświadczenie w tej branży bardzo się przyda w naszym bardziej spersonalizowanym podejściu do medycyny i opieki zdrowotnej.

Laura D’Angelo dołącza do Dante Labs jako wiceprezydent ds. relacji z inwestorami. Ostatnio Laura pracowała jako przełożona działu relacji z inwestorami w spółce Invitae (NYSE: NVTA). Specjalizowała się w komunikacji zewnętrznej z analitykami, inwestorami i mediami finansowymi, a także z lekarzami i pacjentami. Mając w swoim dorobku pracę związaną z komunikacją, Laura wnosi wyjątkową perspektywę do zespołu finansowego firmy Dante przemieniającej dane sekwencjonowania w ratujące życie rozwiązania dla ludzi, którym służy.

Omar Elbakshish dołącza do Dante Labs jako starszy dyrektor ds. finansów biznesowych. Omar, dysponujący umiejętnościami w zakresie modelowania finansowego, prognozowania i partnerstwa biznesowego, również przechodzi do Dante ze spółki Illumina. Omar, który przez całą swoją karierę pracował na stanowiskach finansowych w branży biotechnologii, pomoże firmie Dante wdrażać rozwiązania genomiczne mające rzeczywisty wpływ na życie ludzkie.

„Bardzo się cieszę, że pokieruję tak zaangażowanym i utalentowanym zespołem firmy Dante Labs mogącym przyczynić się do przyspieszenia rozwoju genomiki na skalę globalną z myślą o poprawie rezultatów klinicznych - mówi Andre Nel, dyrektor finansowy Dante Labs.- Biorąc pod uwagę wcześniejszą pracę z Dalilą i Omarem, a także uwzględniając dołączenie do zespołu Laury, jestem pewien, że mamy odpowiednią grupę profesjonalistów, by zrealizować naszą misję i wykazać, jak kluczowe znaczenie ma genomika dla holistycznego i humanistycznego podejścia do opieki zdrowotnej na całym świecie”.

O Dante Labs

Dante Labs jest międzynarodową firmą zajmującą się danymi genomowymi, specjalizującą się w opracowywaniu i komercjalizacji nowej klasy rozwiązań promujących zdrowie i długowieczność opartych na sekwencjonowaniu całego genomu i sztucznej inteligencji. Do naszych atutów należy zaliczyć jedną z największych prywatnych baz danych genomowych z zezwoleniem na badania, zastrzeżone oprogramowanie zaprojektowane z myślą o uwolnieniu potencjału danych genomowych na dużą skalę oraz zastrzeżone procesy umożliwiające zastosowanie przemysłowego podejścia do sekwencjonowania genomowego.

Firma Dante Labs, mająca siedzibę w Cambridge w Wielkiej Brytanii i laboratorium badawcze w Wolverhampton, wsparła rząd brytyjski w zakresie pilnego dostarczenia szeroko dostępnego, wysokowydajnego i wysoce zautomatyzowanego testu na COVID-19, przeznaczonego zarówno dla pacjentów zakażonych, jak i tych z przeciwciałami. Firma Dante Labs była w stanie to osiągnąć dzięki wykorzystaniu istniejącej technologii opracowanej na potrzeby sekwencjonowania całych genomów.

KONTAKT:

Giorgio Lodi

e-mail: media@dantelabs.com

tel. +39 0862 191 0671

www.dantelabs.com

Źródło informacji: GlobeNewswire

Źródło informacji: GlobeNewswire

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

NAJNOWSZE informacje partnerskie i płatne