Orlen і "Нафтогаз" домовилися про розширення співпраці у сфері ЗПГ
Польська компанія Orlen та український "Нафтогаз" у четвер у Ґданську підписали угоду про можливе збільшення обсягів торгівлі зрідженим природним газом (ЗПГ), а також меморандум про співпрацю у сфері сталого розвитку. Про це повідомила PAP компанія Orlen.
Угоди було підписано під час Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC-2026).
"Ми хочемо використати наші компетенції у сфері ЗПГ, трейдингу, доступу до інфраструктури та енергетичної трансформації, щоб підтримувати не лише поточні поставки газу, а й побудову більш сучасної, диверсифікованої та стійкої енергетичної системи в Україні. Відновлення не повинно означати просте відтворення того, що було зруйновано, а створення рішень, які зміцнять безпеку України та Центрально-Східної Європи на наступні десятиліття", – зазначив президент Orlen Іренеуш Фафара.
"В умовах війни надійні, гнучкі та диверсифіковані поставки газу залишаються ключовими для енергетичної безпеки України. Підписана сьогодні угода є продовженням нашої співпраці з Orlen і створює рамки для подальших дій, спрямованих на зміцнення стійкості української енергетичної системи" — додав Сергій Корецький, голова правління "Нафтогазу".
Перша з підписаних угод стосується торгівлі газом, а саме початку аналізу щодо збільшення обсягів торгівлі ЗПГ між Orlen та "Нафтогазом". Зокрема, вона передбачає можливість спільного або скоординованого використання доступу до терміналів регазифікації та газопроводів у регіоні Балтійського моря та Центрально-Східної Європи. У документі також йдеться про пошук логістичних та торгівельних рішень, які могли б полегшити постачання ЗПГ до України, підвищити гнучкість джерел постачання та зміцнити енергетичну безпеку України й усього регіону.
Другий документ – це меморандум, що є основою для обміну досвідом щодо стратегії сталого розвитку, доступу до так званого зеленого та сталого фінансування, співпраці з інвесторами, скорочення викидів парникових газів, підвищення енергоефективності та звітності відповідно до європейських стандартів.
У рамках угоди Orlen і "Нафтогаз" передбачають можливість організації робочих зустрічей, експертних консультацій та навчальних візитів, які сприятимуть підвищенню компетентності та обміну практиками між командами обох компаній.
У березні 2025 року Orlen і "Нафтогаз" підписали меморандум про наміри щодо співпраці у сфері ЗПГ. З того часу компанії вже уклали кілька контрактів, на підставі яких "Нафтогаз" закупив природний газ із поставок ЗПГ, замовлених польською компанією.
Orlen – багатопрофільний енергетичний концерн, який володіє нафтопереробними заводами в Польщі, Чехії та Литві, а також мережею автозаправних станцій у кількох країнах Центральної Європи. Компанія працює у сферах видобутку нафти й газу, нафтохімії та енергетики, зокрема відновлюваної, а також планує розвиток ядерної енергетики на основі малих модульних реакторів (SMR). (PAP)
Опр. Roman Havryshchak
hav/