Польські енергетичні компанії підписали меморандум щодо відбудови енергетики України
Керівники польських енергетичних компаній PGE, Orlen, Enea та Tauron підписали у четвер в Ґданську меморандум про наміри щодо участі у відновленні енергетичної інфраструктури України. Міністр державних активів Польщі Войцєх Бальчун наголосив, що не уявляє відбудови України без участі польських компаній.
Урочисте підписання документа відбулося у четвер під час Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC-2026) у Ґданську. У церемонії взяли участь віцепрезидентка PGE Катажина Розенфельд, а також президенти компаній Orlen, Enea та Tauron — Іренеуш Фонфара, Ґжеґож Кінельський і Ґжеґож Льот. На заході також були присутні міністр державних активів Войцєх Бальчун та заступниця міністра Еліза Цайдлер.
Бальчун наголосив, що відновлення України - це найбільший проєкт з часів Другої світової війни, вартість якого Світовий банк оцінює у понад 500 мільярдів доларів.
"Я не уявляю, щоб польські компанії не брали в ньому участі. Сьогоднішня ініціатива об’єднання зусиль енергетичних компаній, найбільших державних підприємств, для реалізації таких проєктів у співпраці з Україною є головним доказом цього", - зазначив очільник Міністерства державних активів Польщі.
Лист про наміри має на меті координувати дії найбільших національних паливно-енергетичних компаній у сфері підтримки та модернізації зруйнованої війною енергетичної системи України. (PAP)
Опр. Roman Havryshchak
hav/