O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Warunki na szlakach w Beskidach są bardzo dobre. Chłodny poranek w górach

Zdaniem goprowców, warunki na szlakach turystycznych w Beskidach są bardzo dobre. Sobotni poranek był dość chłodny: na Hali Miziowej termometr wskazywał 10 stopni, a na Markowych Szczawinach 12. Dzień będzie słoneczny, więc temperatura wzrośnie.

Beskidy. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Beskidy. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

- Widoczność jest bardzo dobra. Rano było bezwietrznie – powiedział ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR ze stacji w Szczyrku.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie nie wydało żadnych ostrzeżeń związanych z pogodą.

W górach działają koleje linowe.

Goprowcy przypomnieli, że turyści muszą zadbać o odpowiedni ubiór. Szczególnie istotne są buty. Pomocne będą kijki. Należy zadbać o nakrycie głowy i odpowiednią ilość płynów. Koniecznie trzeba mieć naładowany telefon i zainstalowaną na nim aplikacją „Ratunek” oraz powerbank.

W przypadku nadejścia burzy trzeba zejść z otwartej przestrzeni. Nie wolno chronić się pod drzewem z uwagi na spadające konary. Nie należy też stać w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.

W razie wypadku w górach można wezwać GOPR dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300. (PAP)

szf/ dki/

Zobacz także

  • Beskidy. Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
    Beskidy. Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Warunki na szlakach turystycznych w Beskidach są trudne. Po opadach jest ślisko

  • Miejsce odnalezienia wraku śmigłowca Robinson na zboczach góry Lubogoszcz w Beskidzie Wyspowym. Fot. PAP/KW PSP w Krakowie
    Miejsce odnalezienia wraku śmigłowca Robinson na zboczach góry Lubogoszcz w Beskidzie Wyspowym. Fot. PAP/KW PSP w Krakowie

    Katastrofa śmigłowca w Małopolsce. Służby odnalazły wrak

  • Funkcjonariusz Bieszczadzkiej Grupy GOPR Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Funkcjonariusz Bieszczadzkiej Grupy GOPR Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    GOPR: warunki na szlakach są trudne, choć pogoda piękna

  • Ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR	Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Pogorszyły się warunki na szlakach w Beskidach. GOPR: są bardzo trudne

Serwisy ogólnodostępne PAP