O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Izrael oskarża Iran o najnowszą falę terroru. "Wszystkie opcje są rozważane"

Wizytując w poniedziałek wieczorem miejsce dzisiejszego ataku terrorystycznego, premier Izraela Benjamin Netanjahu zarzucił Iranowi odpowiedzialność za najnowszą falę terroru.

Izraelskie służby bezpieczeństwa rozmieszczone na miejscu strzelaniny na południe od miasta Hebron na Zachodnim Brzegu
Izraelskie służby bezpieczeństwa rozmieszczone na miejscu strzelaniny na południe od miasta Hebron na Zachodnim Brzegu

Wygłaszając na żywo oświadczenie z miejsca dzisiejszego ataku, w którym zastrzelono kobietę, a inny mężczyzna został poważnie ranny, Netanjahu stwierdził: "Jesteśmy w środku ataku terrorystycznego, który jest wspierany, kierowany i finansowany przez Iran i jego sojuszników".

"Pracujemy przez całą dobę, aby złapać morderców" - dodał.

Będący również na miejscu minister obrony Joaw Galant powiedział, że "Iran szuka wszelkich sposobów, by zaszkodzić obywatelom Izraela. Podejmiemy szereg działań, które przywrócą bezpieczeństwo obywatelom Izraela". Dodał, że "wszystkie opcje są rozważane".

Poniedziałkowy akt terroru, w którym 40-letnia kobieta została zastrzelona na oczach swojej 6-letniej córki, miał miejsce dwa dni po tym, jak palestyński terrorysta zabił dwóch Izraelczyków, ojca i syna, w mieście Huwara na Zachodnim Brzegu.

Trwająca od kilkunastu miesięcy najnowsza odsłona konfliktu izraelsko-palestyńskiego jest uważana przez bliskowschodnich ekspertów za najpoważniejszą od kilkunastu lat.

 

Z Jerozolimy Marcin Mazur

sma/

Zobacz także

  • Zniszczenia w Libanie, Bejrut. Fot. PAP/EPA/WAEL HAMZEH
    Zniszczenia w Libanie, Bejrut. Fot. PAP/EPA/WAEL HAMZEH

    Izrael poinformował o śmierci jednego z dowódców Hezbollahu. „Centralna postać”

  • Benjamin Netanjahu. Fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN
    Benjamin Netanjahu. Fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN

    Międzynarodowe głosy krytyki dot. nowych przepisów Izraela o karze śmierci dla Palestyńczyków [WIDEO]

  • Rzeczniczka Białego Domu Karoline Leavitt. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
    Rzeczniczka Białego Domu Karoline Leavitt. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO

    Incydent w Jerozolimie. Biały Dom: wyraziliśmy zaniepokojenie

  • Friedrich Merz. Fot. EPA/CLEMENS BILAN
    Friedrich Merz. Fot. EPA/CLEMENS BILAN

    Merz: nie jestem przekonany, czy działania USA i Izraela doprowadzą do sukcesu

Serwisy ogólnodostępne PAP