Z powodu pandemii premier Nowej Zelandii odwołała swój ślub

2022-01-23 09:40 aktualizacja: 2022-01-23, 16:05
Jacinda Ardern. Fot. PAP/EPA/ROBERT KITCHIN
Jacinda Ardern. Fot. PAP/EPA/ROBERT KITCHIN
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern poinformowała w niedzielę, że ze względu na nowe ograniczenia pandemiczne, przyjęte przez jej rząd, została zmuszona do przełożenia swojego ślubu.

Data ceremonii nie została jeszcze ustalona, ale jak pisze agencja AFP, w Nowej Zelandii oczekiwano, że premier wyjdzie za mąż w najbliższych tygodniach.

"Mojego ślubu teraz nie będzie" - powiedziała odwołując się do nowych restrykcji, wśród których jest wprowadzenie limitu osób na przyjęciach do 100.

"Właśnie dołączyłam do wielu innych Nowozelandczyków, którzy mieli podobne doświadczenia z powodu pandemii i przepraszam każdego, kto ma do czynienia z takim scenariuszem" – dodała.

Nowe ograniczenia w Nowej Zelandii obowiązują do niedzieli, a do ich wprowadzenia przyczyniło się wykrycie w jednej rodzinie dziewięciu przypadków zakażenia wariantem Omikron. Rodzina ta podróżowała między kilkoma miastami, w wśród personelu pokładowego samolotu, którym leciała, także wykryto zakażenia koronawirusem. Restrykcje mają obowiązywać co najmniej do końca przyszłego miesiąca.

Długoletnim towarzyszem premier Ardern jest Clarke Gayford.

"Takie jest życie - mówiła szefowa rządu -  Nie różnię się od tysięcy innych Nowozelandczyków, którzy doświadczyli o wiele bardziej tragicznych sytuacji z powodu pandemii, w tym tej szczególnie bolesnej, gdy nie mogą być z bliskimi, którzy są poważnie chorzy".

W Nowej Zelandii do tej pory stwierdzono 15 104 zakażeń i 52 zgony. (PAP)

kgr/