Rosyjscy oligarchowie chcą powstrzymać Putina? Doniesienia ukraińskiego wywiadu

2022-03-23 16:18 aktualizacja: 2022-03-24, 08:24
Fot. Facebook/Головне управління розвідки Міністерства оборони України
Fot. Facebook/Головне управління розвідки Міністерства оборони України
Rosyjscy oligarchowie cierpią z powodu sankcji i chcą powstrzymać prezydenta Władimira Putina - informuje ukraiński wywiad wojskowy.

W Moskwie odbyło się spotkanie rosyjskiego oligarchy Piotra Awena i kazachskiego miliardera Aleksandra Maszkiewicza - pisze wywiad w komunikacie. 

Podczas spotkania Awen powiedział, że rosyjscy oligarchowie są bardzo zdenerwowani z powodu polityki Putina, a sankcje nałożone na Rosję i konkretnych biznesmenów przez wojnę na Ukrainie boleśnie uderzyły w aktywa rosyjskich miliarderów - twierdzi ukraiński wywiad.

 

❗Російські олігархи потерпають від санкцій та хочуть зупинити Путіна В Москві відбулась зустріч російського олігарха...

Posted by Головне управління розвідки Міністерства оборони України on Wednesday, March 23, 2022

Przedstawiciele wielkiego biznesu rosyjskiego poszukują sposobów wpływu na Putina albo na jego otoczenie z bloku siłowego - dodaje. Wywiad podkreśla, że jest to trudne ze względu na izolację Putina i to, że prawie nikogo do siebie nie dopuszcza. "W pierwszej kolejności oligarchów, których uważa za niegodnych zaufania" - czytamy.

Według ukraińskiego wywiadu wojskowego rosyjski wielki biznes jest gotowy na "najbardziej radykalne kroki". "Pewni oligarchowie nawet omawiają opłacenie fizycznego usunięcia Putina" - dodaje wywiad. (PAP)

js/