Rosjanie przeprowadzili na niego zamach - teraz sam chce oddać się do niewoli. "Oddam się w ich ręce w zamian za ewakuację dzieci z Mariupola"

2022-03-25 09:48 aktualizacja: 2022-03-25, 16:17
Vyacheslav Abroskin. Fot. Facebook/Vyacheslav Abroskin
Vyacheslav Abroskin. Fot. Facebook/Vyacheslav Abroskin
Jestem gotów dobrowolnie oddać się do rosyjskiej niewoli w zamian za umożliwienie ewakuacji dzieci z Mariupola; potrzeba mi trzech dni na zorganizowanie misji ewakuacyjnej, następnie mogę zostać zatrzymany - napisał w czwartek na Facebooku ukraiński generał policji Wiaczesław Abroskin.

"W zupełnie zniszczonym Mariupolu pozostało wiele dzieci. Jeśli nie uratuje się ich teraz, umrą w ciągu najbliższych dni. Chodzi już o godziny. Dlatego zwracam się do rosyjskich okupantów - stwórzcie możliwość ewakuacji dzieci z Mariupola, a na ich miejsce proponuję oddać się do waszej niewoli. (...) Zrobię to na ostatnim punkcie kontrolnym" - poinformował Abroskin.

 

UPD: після публікації мені пишуть багато людей. Зараз вже є офіцери, хто готовий разом однією командою рятувати дітей й...

Posted by Vyacheslav Abroskin on Thursday, March 24, 2022

Policjant podkreślił, że w latach 2014-2018 brał czynny udział w walkach w Donbasie i jest poszukiwany przez Rosjan. "Zorganizowaliście na mnie zamach, chcieliście mnie wyeliminować. Uczestniczyłem w zlikwidowaniu dziesiątek i aresztowaniu tysięcy waszych kolaborantów. To moja osobista inicjatywa - moje życie należy tylko do mnie. Dlatego proponuję, że poświęcę je w zamian za życie dzieci, które wciąż znajdują się w Mariupolu" - napisał Abroskin.

Natomiast rada miejska Mariupola podała w czwartek: "Odnotowujemy w mieście coraz więcej przypadków śmierci z głodu. Ludzie zostają bez żadnych zapasów jedzenia. Wszelkie próby rozpoczęcia masowej operacji humanitarnej, mającej na celu uratowanie mieszkańców, są blokowane przez stronę rosyjską". (PAP)

dsk/