Analityk amerykańskiej stacji MSNBC rzucił pracę i dołączył do Legionu Międzynarodowego na Ukrainie

2022-04-19 13:03 aktualizacja: 2022-04-19, 17:38
Malcolm Nance. Fot. Twitter/Adaliab
Malcolm Nance. Fot. Twitter/Adaliab
Wieloletni analityk amerykańskiej stacji MSNBC ds. terroryzmu i bezpieczeństwa narodowego Malcolm Nance w wyemitowanym w poniedziałek wywiadzie poinformował, że porzucił swoją pracę i dołączył do Legionu Międzynarodowego na Ukrainie, by walczyć z armią rosyjską w tym kraju.

Nance to były oficer wywiadu marynarki wojennej; po odejściu ze służby został dyrektorem wykonawczym think tanku Terror Asymmetrics Project on Strategy, Tactics and Radical Ideologies. Od 2007 r. współpracował ze stacją MSNBC jako analityk.

Malcolm Nance: im dłużej patrzyłem na tę wojnę, tym częściej myślałem, że koniec z gadaniem. Nadszedł czas, by działać

W poniedziałek wieczorem na antenie MSNBC ujawnił, że dołączył do walk na Ukrainie. Jak poinformował, ze stacją łączył się z "bezpiecznego miejsca". Miał na sobie mundur i kamizelkę kuloodporną z naszywkami przedstawiającymi flagi Ukrainy i USA, a w ręku trzymał karabin.

"Im dłużej patrzyłem na tę wojnę, tym częściej myślałem, że koniec z gadaniem. Nadszedł czas, by działać. Jestem tu, by pomóc temu krajowi w wojnie, w której (Rosji) tak naprawdę chodzi o eksterminację. To wojna egzystencjalna, którą Rosja sprowadziła na tych ludzi i masowo ich morduje. Takie osoby jak ja są tu po to, by coś zrobić" - oświadczył.

Portal tygodnika "The Hollywood Reporter" zauważa, że nie jest jasne, kiedy Nance przestał współpracować z MSNBC. Przypomina, że jeszcze 28 lutego, cztery dni po rozpoczęciu przez Rosję inwazji na Ukrainę, był przedstawiany na antenie stacji jako analityk.(PAP)

dsk/