Rozesłano do szkół e-maila: "naszą misją jest zabijanie, popłynie morze krwi. Nikogo nie oszczędzimy"

2022-06-01 11:30 aktualizacja: 2022-06-02, 11:22
Szkoła w Sarajewie, Fot. PAP/EPA/FEHIM DEMIR
Szkoła w Sarajewie, Fot. PAP/EPA/FEHIM DEMIR
Na adresy położonych w Republice Serbskiej w Bośni i Hercegowinie szkół podstawowych i średnich wysłano w środę wiadomość e-mail informującą o podłożeniu w nich materiałów wybuchowych. "Naszą misją jest zabijanie, popłynie morze krwi" - napisano.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Republiki Serbskiej - zamieszkanej w większości przez Serbów części autonomicznej BiH - podało, że wiadomość o podłożeniu bomb wysłano do wielu szkół położonych w tej części kraju. Policja przeprowadziła przegląd części placówek, inne nadal pozostają zamknięte - poinformowano.

"Na terenie szkoły podłożono bombę. Nienawidzimy tego je...go świata, naszą misją jest zabijanie. Im prędzej wybijemy ludzkość, tym lepiej. Nikogo nie oszczędzimy. Wysadzimy szkołę w powietrze, zginie tysiące serbskich dzieci. Popłynie morze krwi. Jesteśmy między wami, wszyscy umrzecie" - napisano w wiadomości.

Podobne groźby wysłano w ubiegłym tygodniu do szkół położonych w Sarajewie i jego okolicach. W maju - w związku z doniesieniami o podłożeniu bomb - w sąsiedniej Serbii ewakuowano ponad 100 szkół i innych miejsc użyteczności publicznej. (PAP)

kw/