Christoph Waltz wcieli się w postać legendarnego reżysera Billy'ego Wildera

2022-06-06 13:48 aktualizacja: 2022-06-06, 15:58
Christoph Waltz. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
Christoph Waltz. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
Producent Jeremy Thomas szykuje się do realizacji kolejnego projektu. Będzie nim film biograficzny poświęcony słynnemu reżyserowi Billy'emu Wilderowi. Jak informuje portal „Variety”, główną rolę w tej produkcji zatytułowanej „Billy Wilder & Me” zagra Christoph Waltz, dwukrotny laureat Oscara za kreacje w filmach „Bękarty wojny” i „Django”.

Scenariusz filmu „Billy Wilder & Me” powstanie na motywach książki pod tym samym tytułem autorstwa Jonathana Coe. Napisze go inny dwukrotny laureat Oscara, Christopher Hampton („Niebezpieczne związki”, „Ojciec”). Film wyreżyseruje Stephen Frears („Niebezpieczne związki”, „Tajemnica Filomeny”).

Akcja filmu „Billy Wilder & Me” rozgrywać się będzie latem 1977 roku. Jego bohaterką będzie młoda kobieta, która rozpoczyna pracę dla słynnego reżysera filmowego oraz jego scenarzysty Iza Diamonda. Na greckich wyspach kręcą oni właśnie film „Fedora”. Potem bohaterka podąża za Wilderem do Niemiec, gdzie kontynuowane są zdjęcia do tego filmu. Towarzyszyć mu tam będzie w sentymentalnym powrocie do historii jego rodziny.

„Billy Wilder zawsze powtarzał, że trzeba mieć marzenia, by co rano móc wstawać z łóżka. Na mnie tak samo działa film Frearsa napisany przez Hamptona i wyprodukowany przez Thomasa” – powiedział Christoph Waltz. „Odkąd po raz pierwszy spotkaliśmy się w Los Angeles na początku lat 80. ubiegłego wieku, Billy Wilder był dla mnie niewiarygodnie uprzejmy i pokrzepiający. Wspaniała powieść Jonathana Coe to doskonała okazja do wyrażenia mojej wdzięczności i uwielbienia dla tego giganta kina” – dodał Hampton.

„Billy Wilder & Me” będzie trzecim projektem, przy którym współpracują Frears i Hampton. Wcześniej zrealizowali razem filmy „Niebezpieczne związki” i „Cheri”. Frears współpracował już też wcześniej z Jeremym Thomasem. Razem stworzyli sensacyjny hit z 1984 roku, film „Wykonać wyrok”. Zdjęcia do filmu o Wilderze mają rozpocząć się wiosną 2023 roku w Grecji, Monachium i Paryżu. (PAP Life)

kgr/

TEMATY: