Rzecznik rządu: będzie dziś dobra wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy

2022-06-22 10:33 aktualizacja: 2022-06-22, 14:40
Rzecznik prasowy rządu Piotr Mueller. Fot. PAP/Piotr Nowak
Rzecznik prasowy rządu Piotr Mueller. Fot. PAP/Piotr Nowak
Dziś o godz. 15 prezydent Andrzej Duda dokona zmiany w składzie Rady Ministrów. Jak powiedział dziennikarzom w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller, "będzie jeszcze w środę dobra wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy, jeśli chodzi o stabilność rządową i parlamentarną, w ciągu dnia się pewne rzeczy okażą, na razie bez szczegółów" - mówił rzecznik.

Dzisiaj mają zostać ogłoszone zmiany w składzie Rady Ministrów. Z rządu odchodzi wicepremier, szef Komitetu ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński, ma go zastąpić w randze wicepremiera szef MON Mariusz Błaszczak. Prezes PiS Jarosław Kaczyński informował PAP, że nie jest już w rządzie. "Premier Mateusz Morawiecki oraz - z tego co wiem - prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację" - mówił.

Szef MON zostanie wicepremierem 

"Oczywiście minister Mariusz Błaszczak zostanie dziś wicepremierem, ale także inne zmiany, które dziś będą w Pałacu Prezydenckim. Chciałbym ogólnikowo też powiedzieć, będzie też dzisiaj dobra wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy, jeśli chodzi o stabilność rządową i parlamentarną. Myślę, że w ciągu dnia pewne rzeczy się okażą. Bez szczegółów na razie, kilka godzin się wstrzymajmy, będzie wszystko wiadomo" - powiedział Müller dziennikarzom w Sejmie.

Kaczyński o Błaszczaku: zastąpi mnie znakomicie

Prezes PiS pytany w TVP we wtorek wieczorem o swe odejście z rządu ocenił, że szef MON Mariusz Błaszczak "z całą pewnością zastąpi mnie znakomicie". "Sądzę też, że zastąpi mnie pod każdym względem, także jeżeli chodzi o wszystkie funkcje" - dodał lider PiS.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jarosław Kaczyński: "nawet wtedy kiedy przyszły wielkie wyzwania, COVID i wojna, to w dalszym ciągu sobie radę dajemy i będziemy sobie dawać radę"

Müller pytany przez dziennikarzy o tę ostatnią wypowiedź Kaczyńskiego w TVP, czy należy to odczytywać jako "namaszczenie Błaszczaka na następcę" odparł: "A kto tak odczytuje? Ja nie wiem nic na ten temat, aby Kaczyński odchodził z partii. Nic nie wiem na ten temat, aby Kaczyński miał rezygnować z funkcji prezesa partii, byłoby to szkodliwe dla obozu Zjednoczonej Prawicy, gdyby silne przywództwo prezesa Kaczyńskiego miało być zmienione". (PAP)

Autor: Marcin Jabłoński

mmi/