Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na użytkowanie stacji Ulrychów. Prezydent Warszawy: otwieramy metro na Bemowie

2022-06-30 16:47 aktualizacja: 2022-06-30, 20:57
Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał zgodę na użytkowanie nowego odcinka drugiej linii metra. Fot. PAP/Tomasz Gzell  (zdjęcie ilustracyjne)
Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał zgodę na użytkowanie nowego odcinka drugiej linii metra. Fot. PAP/Tomasz Gzell (zdjęcie ilustracyjne)
W czwartek druga linia metra pojedzie na Bemowo - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wojewoda wydał zgodę na użytkowanie stacji Ulrychów, Bemowo oraz tunelu między nimi - poinformował.

Fot. PAP/Maciej Zieliński

Prezydent stolicy na czwartkowej konferencji zorganizowanej na stacji Bemowo podkreślił, że metro dotarło już na dziewiątą dzielnicę Warszawy.

Trzaskowski poinformował, że wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał zgodę na użytkowanie nowego odcinka drugiej linii metra. Ostatnie formalności trwały jeszcze w trakcie konferencji.

"Mamy wszystkie pieczątki, pozwolenia, w związku z tym normalnie będziemy mogli otworzyć stację" - powiedział Trzaskowski, jak tylko dowiedział się o decyzji wojewody. Dziękował też Radziwiłłowi za przyspieszenie procesu.

Rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz poinformowała wcześniej PAP, że kontrola Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego na stacjach Ulrychów i Bemowo oraz tunelu pomiędzy nimi zakończyła się pozytywnie. Decyzje o pozwoleniu na użytkowanie przygotowywano "najszybciej, jak się da".

 

🔴 #NaŻywo: Nowy odcinek II linii Metro Warszawskie - stacje Ulrychów i Bemowo! #metro2 Komisja Europejska w Polsce

Posted by Metro Warszawskie on Thursday, June 30, 2022

Na styku Woli i Bemowa powstał najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują tory odstawcze dla pociągów metra.(PAP)

Autorki: Agnieszka Ziemska, Marta Stańczyk
gn/