O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Teorie spiskowe wokół cukru znikającego ze sklepów

W dyskontach brakuje cukru, bo spanikowani klienci kupują na zapas, bojąc się wzrostu cen. Na dodatek muszą rywalizować o niego z właścicielami małych sklepów – pisze w środę "Rzeczpospolita".

Cukier, fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Cukier, fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

"Choć cukier znika błyskawicznie z półek, to w rzeczywistości nie brakuje go ani w Polsce, ani na rynku unijnym. Nie został też po cichu wyeksportowany. Klienci rzucili się na zakupy z nakręcającej się obawy przed jego brakiem" - pisze w środę "Rz".

Więcej

W sklepach brakuje cukru. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
W sklepach brakuje cukru. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Dlaczego w sklepach brakuje cukru?

Gazeta przytaczając słowa handlowców pisze, że za mało czasu upłynęło od ostatniej paniki na początku lockdownu w 2020 r., by zapomnieć o stresie związanym z niedoborami towarów i zaznacza, że w tanich sieciach handlowych cukier masowo kupują też właściciele małych sklepów, dla których jest tam taniej, niż w hurtowniach.

"Rzeczpospolita" zaznacza, że choć klienci w nerwowej atmosferze wykupują cukier ze sklepów, to wcale go nie brakuje. "W Europie jest 1,9 mln ton zapasów. A Polska zaliczyła wyjątkowo udany sezon produkcji z wynikiem o 340 tys. ton lepszym niż przed rokiem" - czytamy.

"Wszystkie dostawy do kontraktowych klientów spółki, w tym do sieci handlowych są realizowane bez zakłóceń, po cenach zakontraktowanych w ubiegłym roku" – zapewnia cytowany przez "Rz" Marcin Lechowski, prezes Nordzucker Polska.(PAP)

js/

Zobacz także

  • Cukier. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Cozine/Adobe Stock
    Cukier. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Cozine/Adobe Stock

    Badanie: Polacy ograniczają spożycie cukru

  • Cukier. Fot PAP/Lech Muszyński
    Cukier. Fot PAP/Lech Muszyński

    Cukier zmienia jelitowe bakterie i układ odpornościowy

  • Donald Trump. Fot. PAP/EPA/AL DRAGO / POOL
    Donald Trump. Fot. PAP/EPA/AL DRAGO / POOL

    Trump powiadomił, że coca-cola będzie mieć inny skład. "Zgodzili się"

  • Mężczyzna uprawiający jogging Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
    Mężczyzna uprawiający jogging Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

    Naukowcy obalają mit: wyrobienie zdrowych nawyków zajmuje więcej niż 21 dni

Serwisy ogólnodostępne PAP