Znany polski reżyser nakręcił film o epidemii zombie. Zawalczy o nagrody w konkursie Festiwalu w Gdyni

2022-08-10 15:38 aktualizacja: 2022-08-10, 16:16
Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe
„Apokawixa”, film o epidemii zombie, jaka wybucha wśród polskich maturzystów wypoczywających nad Bałtykiem, wejdzie do kin 7 października. Przedsmak tego, co przyniesie ta opowieść, daje opublikowany w środę teaser.

Bohaterami „Apokawixy” jest grupa maturzystów, która zmęczona kolejnymi lockdownami, postanawia wyjechać nad morze, by oddać się tam szalonemu imprezowaniu. Chcą realizować swój plan mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń. W końcu jednak sytuacja staje się dramatyczna - w środku imprezy wybucha epidemia zombie, a bohaterowie muszą walczyć o życie. 

„To pierwszy polski film zombie. Jest to produkcja rozrywkowa, psychodeliczno-przygodowa, o młodych, ale nie tylko dla młodych. Mam nadzieję, że widzowie będą się dobrze bawili podczas projekcji Apokawixy” - mówi reżyser i współautor scenariusza, Xawery Żuławski w komunikacie prasowym.

Na planie „Apokawixy” pracowało wielu obiecujących młodych aktorów. Wśród nich są Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak i Oskar Wojciechowski. Partnerują im bardziej doświadczeni Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Matylda Damięcka.

Najnowsze dzieło Żuławskiego znalazło się w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbywać się będzie od 12 do 17 września. Film wyprodukowany przez TVN Warner Bros. Discovery trafi do kin 7 października. (PAP Life)

kgr/