Luciano Pavarotti pośmiertnie uhonorowany gwiazdą w Alei Sław

2022-08-26 16:05 aktualizacja: 2022-08-26, 16:15
Luciano Pavarotti. Fot. PAP/Paweł Kopczyński
Luciano Pavarotti. Fot. PAP/Paweł Kopczyński
W Hollywoodzkiej Alei Sław w Los Angeles jest 2730 gwiazd upamiętniających ludzi kina i estrady. Najnowsza z nich należy do Luciana Pavarottiego. W uroczystym odsłonięciu poświęconej mu gwiazdy wzięła udział córka zmarłego w 2007 r. tenora, Cristina oraz jego wnuczka, Caterina Lo Sasso.

„To wielki zaszczyt reprezentować mojego ojca przy tej pięknej okazji” – powiedziała Cristina Pavarotti podczas uroczystości odsłonięcia gwiazdy poświęconej jednemu z najwybitniejszych śpiewaków operowych XX w. „Nie potrafię wyrazić, jak bardzo bym chciała, żeby tu był. Kiedy myślę o nim, o tym wszystkim, co osiągnął, o szlakach, które przetarł, o wszystkich emocjach, które przekazał i otrzymał to wciąż mam zawroty głowy. W imieniu moim, moich sióstr Lorenzy, Giuliany i Alice, w imieniu Nicoletty Mantovani (wdowa po Pavarottim) i mojej córki Cateriny, która jest tu dzisiaj ze mną, dziękuję” – stwierdziła Cristina, cytowana przez serwis Opera Wire.

Wśród obecnych na tym wydarzeniu był też dyrektor opery w Los Angeles, James Conlon, który miał okazję współpracować z Pavarottim. „Jego supersława rozciągała się na cały świat, daleko poza granice opery” – mówił o śpiewaku, zabierając głos po przemówieniu jego córki. 

Decyzję o pośmiertnym przyznaniu gwiazdy Pavarottiemu podjęto już w 2020 roku, jednak ceremonia jej odsłonięcia została opóźniona z powodu pandemii koronawirusa. (PAP Life)

kgr/