O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Alarm bombowy w Kijowie. Wysokie ryzyko kolejnych ataków

Ukraińskie służby ratunkowe ostrzegły we wtorek przed wysokim prawdopodobieństwem rosyjskich ataków rakietowych na terytorium całego kraju. W Kijowie w godzinach porannych ogłoszono alarm bombowy, a władze miasta poprosiły mieszkańców o ukrycie się w schronach.

Zbombardowany Kijów. Fot. PAP/UKRINFORM
Zbombardowany Kijów. Fot. PAP/UKRINFORM

„Uwaga! W ciągu dnia istnieje wysokie prawdopodobieństwo ataków rakietowych na całym terytorium Ukrainy. Dla własnego bezpieczeństwa pozostańcie w schronach. Nie lekceważcie sygnałów alarmów powietrznych” – głosi komunikat ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

W poniedziałek wojska Federacji Rosyjskiej przeprowadziły zmasowany atak rakietowy na szereg miast w większości regionów Ukrainy. Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, miejscowości w obwodach dniepropietrowskim i mikołajowskim, a także w obiekty infrastruktury na zachodzie kraju.

Według najnowszych ustaleń ukraińskiego MSW, w wyniku ostrzałów zginęło co najmniej 19 osób, a 105 zostało rannych.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

kgr/

Zobacz także

  • Policjant na ulicach Kijowa - zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
    Policjant na ulicach Kijowa - zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

    Wzrosła liczba ofiar strzelaniny w Kijowie. „Ranny był w skrajnie ciężkim stanie”

  • Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/EPA/STEPAN FRANKO
    Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/EPA/STEPAN FRANKO

    Szef policji patrolowej w Kijowie podał się do dymisji w związku z sobotnią strzelaniną

  • Swiatłana Cichanouska. Fot. PAP/Radek Pietruszka
    Swiatłana Cichanouska. Fot. PAP/Radek Pietruszka
    Specjalnie dla PAP

    Cichanouska: bez sankcji Łukaszenka nie miałby motywacji, by uwalniać więźniów politycznych [WIDEO]

  • Minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski podczas rozmowy z dziennikarzami w Kijowie. Fot. PAP/Vladyslav Musiienko
    Minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski podczas rozmowy z dziennikarzami w Kijowie. Fot. PAP/Vladyslav Musiienko

    Sikorski: decyzja UE o przekazaniu Ukrainie 90 mld euro zostanie wykonana

Serwisy ogólnodostępne PAP