Listonoszka ukrywała korespondencję, bo się zakochała. Grozi jej więzienie

2022-11-20 12:14 aktualizacja: 2022-11-20, 23:10
Fot. legnica.policja.gov.pl
Fot. legnica.policja.gov.pl
Kobieta pracująca na poczcie jako listonoszka ukrywała korespondencję, zamiast dostarczać ją do adresatów. Pomagał jej w tym jej znajomy. Podejrzanym grozi teraz do dwóch lat więzienia. Policjanci z Legnicy ujawnili prawie tysiąc niedostarczonych przesyłek.

Młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy poinformowała, że funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku złożonego zawiadomienia zatrzymali nieuczciwą listonoszkę oraz jej wspólnika.

Oboje zatrzymani to mieszkańcy powiatu legnickiego. 21-latka i 30-latek podejrzani są o to, że od października 2022 roku do listopada 2022 roku, działając wspólnie i w porozumieniu, udaremnili możliwość zapoznania się z informacją zawartą w przesyłkach pocztowych adresowanych do wielu osób zamieszkałych na terenie Legnicy.

Zakochana listonoszka nie miała czasu na roznoszenie przesyłek

"Listonoszka, zamiast dostarczyć przesyłki do adresatów, część z nich ukryła w lokalach prywatnych, w swoim oraz wspólnika. W trakcie przeszukań, policjanci ujawnili blisko tysiąc niedoręczonych przesyłek pocztowych. Odzyskane przez funkcjonariuszy przesyłki wkrótce zostaną dostarczone adresatom" - powiedziała policjantka.

21-latka tłumaczyła się tym, że worek z listami był dla niej za ciężki a dodatkowo poznała chłopaka, w którym się zakochała i nie miała czasu na roznoszenie listów.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tys. zł, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Popełnione przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.(PAP)

Autor: Roman Skiba

mmi/

TEMATY: