Trzyosobowa rodzina kradła drony w galerii handlowej. Matce i dzieciom grozi nawet 5 lat więzienia

2023-01-30 12:12 aktualizacja: 2023-01-30, 14:41
Trzyosobowa rodzina kradła w galerii handlowej Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Trzyosobowa rodzina kradła w galerii handlowej Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali rodzeństwo w wieku 38 i 34 lat oraz ich 55-letnią matkę. Cała trójka miała dopuścić się kradzieży sprzętu elektronicznego za 15 tys. zł w galerii handlowej. Podejrzani już usłyszeli zarzuty; każdemu grozi do pięciu lat więzienia.

Kilka dni temu w godzinach popołudniowych piotrkowscy wywiadowcy i kryminalni zapukali do trzech mieszkań w Tomaszowie Mazowieckim. Ich wizyty poprzedziły skrupulatne typowania osób podejrzewanych o kradzieże dronów w jednym z sieciowych sklepów galerii handlowej w Piotrkowie Trybunalskim, do których doszło 16 i 17 stycznia 2023 roku.

"W ciągu dwóch dni ze sklepowych półek zginął sprzęt elektroniczny wart blisko 15 tysięcy złotych. Policyjna analiza zaprowadziła funkcjonariuszy do miejsc zamieszkania 55-latki i dwojga jej dzieci w wieku 38 i 34 lat. Rodzinne trio dwa dni przed pierwszą kradzieżą odwiedziło piotrkowską galerię. Upatrzyli sobie sprzęt elektroniczny, po który wrócili po kilku dniach, wynosząc kolejno po dwa drony w podręcznych torbach. Swój łup szybko sprzedali" - zrelacjonowała Dagmara Mościńska z piotrkowskiej komendy policji.

Policjanci odzyskali już dwa z ukradzionych dronów. Natomiast wszyscy członkowie rodzinnej szajki usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozić im może nawet do pięciu lat więzienia. Prowadzący postępowanie policjanci uważają, że sprawa ma charakter rozwojowy. (PAP)

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

mar/