Ciała dwóch osób znalezione w rzece Świsłocz na polsko-białoruskiej granicy

2023-02-16 20:12 aktualizacja: 2023-02-17, 10:29
Fot. PAP/Tomasz Wojtasik (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. PAP/Tomasz Wojtasik (zdjęcie ilustracyjne)
Ciała dwóch osób, kobiety i mężczyzny, zostały znalezione w rzece Świsłocz (Podlaskie) na polsko-białoruskiej granicy - poinformowała w czwartek wieczorem podlaska policja. Nie podaje szczegółów tej sprawy.

"Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w związku z odnalezieniem zwłok kobiety i mężczyzny w rzece Świsłocz w powiecie sokólskim" - podała w czwartek wieczorem na Twitterze podlaska policja.

Zespół prasowy podlaskiej policji poinformował, że zgłoszenie o zwłokach w rzece w rejonie miejscowości Ozierany wpłynęło od funkcjonariuszy Straży Granicznej po godzinie 15. Policja podała, że zwłoki znajdowały się w trudno dostępnym terenie. "Czynności cały czas trwają" - poinformował zespół prasowy w czwartek wieczorem.

Według nieoficjalnych informacji ze służb wynika, że patrol z placówki granicznej w Krynkach najpierw zauważył na wodzie zwłoki jednej osoby. Zawiadomiona została policja. Gdy służby dotarły na miejsce, okazało się, że w Świsłoczy są zwłoki dwóch osób.

Z właściwą miejscowo Prokuraturą Rejonową w Sokółce do nadania tej depeszy nie udało się PAP skontaktować.

To kolejne zwłoki znalezione w czwartek w pobliżu granicy z Białorusią w województwie podlaskim. Wcześniej w czwartek policja informowała o znalezieniu zwłok nieznanej osoby w okolicach Czerlonki. Jak poinformowała PAP prowadząca tę sprawę Prokuratura Rejonowa w Hajnówce, znaleziono tam szczątki ludzkie; przekazano je do badań z zakresu medycyny sądowej.(PAP)

Autorzy: Sylwia Wieczeryńska, Robert Fiłończuk

mmi/