39-latek poszukiwany listem gończym zabarykadował się w mieszkaniu. Padły strzały

2023-03-30 12:31 aktualizacja: 2023-03-30, 13:51
Policyjny radiowóz, fot. PAP/Darek Delmanowicz
Policyjny radiowóz, fot. PAP/Darek Delmanowicz
39-latek poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia zabarykadował się w mieszkaniu w Darłowie i strzelał w kierunku policjantów. Ci użyli broni służbowej, ranili mężczyznę w ramię i go zatrzymali – poinformowała rzeczniczka prasowa KWP w Szczecinie podinsp. Alicja Śledziona.

39-latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za kradzież z włamaniem zatrzymali w środę wieczorem policjanci z komendy w Sławnie.

Mężczyzna stawiał opór. Jak podała podinsp. Śledziona, zabarykadował się w mieszkaniu i przez okno oddał w kierunku umundurowanych funkcjonariuszy kilka strzałów z przedmiotu przypominającego broń. „W tej sytuacji jeden z policjantów użył broni służbowej, raniąc mężczyznę w ramię” – powiedziała rzeczniczka prasowa KWP w Szczecinie.

39-latkowi udzielona została na miejscu pierwsza pomoc, w szpitalu opatrzono mu ranę. Zatrzymany, nie wymagał hospitalizacji, przebywa w policyjnym areszcie.

„Do wyjaśnienia została zatrzymana także obecna podczas interwencji w mieszkaniu żona poszukiwanego. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu kilka jednostek różnego rodzaju broni, które będą poddane badaniom balistycznym. O dalszym toku postępowania zdecyduje Prokuratura Rejonowa w Sławnie nadzorująca postępowanie” – przekazała podinsp. Śledziona. (PAP)

Autorka: Inga Domurat

js/