O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Strażacy walczą z pożarem w pobliżu lotniska w Nicei

Strażacy walczą z pożarem w gminach Cagnes-sur-Mer i Villeneuve-Loubet, w pobliżu międzynarodowego lotniska w Nicei, we francuskim regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Płoną niezamieszkane tereny, ale ogień przerwał połączenia kolejowe i zablokował autostradę - podaje Reuters.

Francuski strażak Fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER
Francuski strażak Fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Sytuacja jest niebezpieczna, ponieważ wysokie temperatury i silne wiatry w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże mogą sprawić, że ogień się rozprzestrzeni. Regionalne władze ogłosiły "czerwony alert", oznaczający bardzo wysokie ryzyko pożarów lasów.

Więcej

Strażacy gaszą ogień w Palermo Fot. PAP/EPA/Francesco Militello Mirto
Strażacy gaszą ogień w Palermo Fot. PAP/EPA/Francesco Militello Mirto

Dwie ofiary śmiertelne pożarów na Sycylii. "To jeden z najtrudniejszych dni dla Włoch"

Zamknięte parki i bazary

We wtorek po południu w południowo-wschodniej Francji, gdzie znajduje się Prowansja, pożary wybuchły w wielu miejscach, toteż lokalne władze zamknęły parki i bazary, by ograniczyć ryzyko dla mieszkańców - podał regionalny dziennik "Nice Matin".

We Francji w ostatnich dniach zostało pobitych kilka rekordów temperatury, m.in. w Sabaudii, na Korsyce i w Pirenejach Wschodnich. W wielu departamentach obowiązują alerty pogodowe z powodu upałów.

Więcej

Plaża w Nicei Fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER
Plaża w Nicei Fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Rekordy temperatury we Francji. Alerty pogodowe w dziewięciu departamentach

Pierwszy raz w historii pomiarów temperatura przekroczyła 40 stopni Celsjusza w Verdun w departamencie Ariege oraz w Serralongue w Pirenejach Wschodnich. W departamencie Var rekord osiągnięty w 2020 roku - 38,2 st. C został pobity, gdy temperatura sięgnęła 38,6 stopnia. (PAP)

kno/

arch.

Zobacz także

  • Protest pracowników przed Luwrem Fot. PAP/Teresa Suarez
    Protest pracowników przed Luwrem Fot. PAP/Teresa Suarez

    Luwr częściowo zamknięty. Personel zdecydował o przedłużeniu strajku

  • Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił przemówienie, w którym przedstawia nowy narodowy plan służby wojskowej Fot. PAP/EPA/THOMAS PADILLA
    Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił przemówienie, w którym przedstawia nowy narodowy plan służby wojskowej Fot. PAP/EPA/THOMAS PADILLA

    Dobrowolna służba dla 18- i 19-latków. Macron ogłosił nowy program

  • Prezydent Francji Emmanuel Macron, brytyjski premier Keir Starmer i Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. EPA/CHRISTOPHE ENA / POOL
    Prezydent Francji Emmanuel Macron, brytyjski premier Keir Starmer i Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. EPA/CHRISTOPHE ENA / POOL

    Reuters: Ukraina, Francja, Niemcy i W. Brytania pracują nad alternatywnym planem pokojowym

  • Luwr. Fot. PAP/EPA/YOAN VALAT
    Luwr. Fot. PAP/EPA/YOAN VALAT

    Media: oskarżony o kradzież w Luwrze to była gwiazda „miejskich rodeo”, na bakier z prawem

Serwisy ogólnodostępne PAP